ZahraničnéIZRAEL: Viac ako 99 percent iránskych dronov a rakiet...

IZRAEL: Viac ako 99 percent iránskych dronov a rakiet zničila protivzdušná obrana

-

spot_img

IZRAEL: Viac ako 99 percent iránskych dronov a rakiet zničila protivzdušná obrana

JERUZALEM 14. apríla (SITA/AP) – Irán v noci na nedeľu zaútočil na Izrael 170 dronmi, viac ako 30 raketami s plochou dráhou letu a viac ako 120 balistickými raketami, ale 99 percent z nich protivzdušná obrana zlikvidovala. Hovorca izraelskej armády Daniel Hagari tento výsledok označil za „veľmi významný strategický úspech“.

Na izraelské územie doletelo niekoľko balistických rakiet a spôsobili menšie škody na leteckej základni. Záchranári uviedli, že vážne zranenia utrpelo 7-ročné dievčatko v beduínskom mestečku na juhu Izraela. Dôvodom zrejme bol raketový útok, ale podľa záchranárov polícia stále vyšetruje okolnosti zranení dieťaťa.

Vzdušný útok proti Izraeli Irán podnikol necelé dva týždne po údere, ktorý v Sýrii zabil dvoch iránskych generálov v budove iránskeho konzulátu. Teherán obvinil Izrael, že za útokom stál. Izrael sa o údere na konzulát nevyjadroval. Odveta Teheránu bola prvým prípadom priameho vojenského útoku Iránu proti Izraelu napriek desaťročiam nepriateľstva.

Minister obrany USA Lloyd Austin vo vyhlásení uviedol, že americké sily „zachytili desiatky rakiet a bezpilotných lietadiel na ceste k Izraelu odpálených z Iránu, Iraku, Sýrie a Jemenu“. Libanonská štátna Národná tlačová agentúra (NNA) informovala, že Izrael bombardoval viaceré miesta na juhu Libanonu. Libanonská militantná skupina Hizballáh uviedla, že v nedeľu skoro ráno odpálila „desiatky“ rakiet Kaťuša na izraelské vojenské miesto na Golanských výšinách. Hneď nebolo jasné, či vznikli nejaké škody.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. Škoda, že si Izraelci nepožičali Ukrajinských špecialistov. Tí by z tých 200 Iránskych dronov trafili nejmenej 450. Aspoň tak píse denník Pravda.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás