fbpx
ZahraničnéIrán napľul plačkovi Zelenskému do ksichtu

Irán napľul plačkovi Zelenskému do ksichtu

-

Irán napľul plačkovi Zelenskému do ksichtu

Teherán obvinil Zelenského z protiiránskej propagandy

        Teherán 27. mája (TASR) – Teherán obvinil v sobotu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského z protiiránskej propagandy po tom, čo vyzval na zastavenie dodávok dronov Rusku. Teherán vyhlásil, že Zelenskyj chcel týmito výrokmi apelovať na Západ, aby ukrajinským silám poskytol viac zbraní a finančnej podpory. TASR informuje na základe správy denníka The Guardian.


        Zelenskyj v stredajšom videoprejave apeloval na Teherán, aby sa nestaval na „temnú stranu dejín“ tým, že dodáva drony Moskve, ktorá od februára 2022 vedie ofenzívu na Ukrajine.


        Irán spočiatku popieral, že Rusku poskytuje drony Šáhid vlastnej výroby, avšak neskôr priznal, že ešte pred vypuknutím vojny na Ukrajine dodal Moskve malé množstvo dronov. Kyjev tvrdí, že tieto drony zohrávajú významnú úlohu pri ruských útokoch na ukrajinské mestá a infraštruktúru.


        „Opakované lživé tvrdenia ukrajinského prezidenta voči
Iránskej islamskej republike sa zhodujú s protiiránskou propagandou a mediálnou vojnou zameranou na získanie čo najväčšieho množstva zbraní a finančnej pomoci od západných krajín,“ povedal hovorca iránskeho ministerstva zahraničných vecí Násir Kanání vo vyhlásení, ktoré citovali tamojšie médiá. Dodal, že Ukrajina údajne odmieta nezávislé vyšetrovanie týchto obvinení.


        Spojené štáty v polovici mája uviedli, že Rusko si plánuje od Iránu zakúpiť ďalšie moderné útočné drony, ktoré chce nasadiť do bojov na Ukrajine po tom, čo použilo už väčšinu zo 400 dronov, ktoré predtým získalo od Teheránu.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

11 Komentáre

 1. Lol lebo neutocia iranskymi dronmi rusi na ukrajinske cinziaky, vobec… Vam tu v redakcii pekne hrabe.

 2. Ukrajina by to mala vzdať!AJ keď v proti ofenzíve uspeje,rozpúta to ešte väčšie peklo a to zrejme atómové peklo a my tu budeme kapať pre dôvody ktoré sa ná až tak netýkajú.Píšem to s bolesťou v srdci,lebo mi je ľúto každého života.A ukrajinský vojaci sú väčšinou mladý chlapci(hrdínovia)Už dosť vojny,nech si rusi nechajú Krym a odídu domov kde ich čakajú manželky matky otcovia.Bože prosím už dosť tejto bratovražednej vojny…Amen…

 3. Vojna na UA je vojna v zastúpení NATO- USA proti RF,UA sa možno dostane do EU za 4 dekády,no UA sa do NATO nedostane pokiaľ bude RF,ináč bude atómová vojna ,ktorá neusetri ani USA ktoré je najväčším zloducha na svete 👍

 4. Každý kto podporuje Putinov Ruský nacizmus v 21. storočí, robí presne to isté, čo robil každý ten, kto podporoval Hitlerov Nemecký nacizmus v 20.storočí.

   • Či sa vám to páči alebo nie tak na tom hnusnom Západe máte stále slobodu slova, rôzne médiá čo vám prinesú široké spektrum informácií, nikto vás nebude prenasledovať alebo vás nezavrie za nesúhlas s vládou, môžete sa postaviť pred hocijakú inštitúciu EU/US s plagátom, že sú všetci kkt* a nikto vám nič neurobí čo je presný kontrast s tým čo robí dnes Rusko ..

    A je to smutné pretože Rusko a Putin sa najprv snažili ísť viac tou cestou Západu a slobody no čím viac chcel Vláďa sedieť na stoličke v Kremli a tým viac paranoidným bláznom sa stal ..

    Ono tie max 2 volebné obdobia v úrade majú sakra zmysel .. čím viac človek sedí v pozícii moci tým ťažšie sa jej vzdáva a vojna na UA je čistým príkladom zlyhania jedného tyrana a jeho režimu neschopného vnímať realitu ..

 5. Akým pravom fašista ešte žije – veď jeho vinou a vinou dalsieho skurveneho fašistu Porošenkazomreli ludia v Odese a na Dombase. Ich vinou je prebiehajuca špeciálna vojenská operácia. Naplut do ksichtu takej svini je malo.

 6. Podla (dez)informacii na tomto webe je ocividne ze je sponzorovany teroristickym putinovskym rezimom a prispevky pridavaju ruski trolovia. Rusi starocia sirili okolo seba iba skazu, utrpenie, zufalstvo a smrt a ti co to nevidia su zaslepeni. Rozdiel medzi ludmi podporujucimi UA a represivno-fasisticke rezimy ako ma rusko a cina je ze podporovatelia UA sa vyjadruju slusne, rozumne a ovladaju gramatiku, na rozdiel od podporovatelov rusov, ktori sa vyjadruju agresivne, hulvatsky, ovladaju ich iba emocie a neovladaju ani rodny jazyk spisovne.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás