fbpx
- Reklama -
NázoryIgor Melicher: KOLÍKOVÁ V TICHOSTI PRIPRAVUJE ROZKRÁDAČKU STOROČIA

Igor Melicher: KOLÍKOVÁ V TICHOSTI PRIPRAVUJE ROZKRÁDAČKU STOROČIA

-

Igor Melicher: KOLÍKOVÁ V TICHOSTI PRIPRAVUJE ROZKRÁDAČKU STOROČIA

Nová súdna mapa je dôležitá téma, ktorá zdvihla zo stoličiek priamo do ulíc mnoho sudcov po celom Slovensku. Z pohľadu toho, čo sa ešte len chystá v zákulisí ministerstva spravodlivosti môže ísť len o tému „menšieho kalibru,“ ktorá bude slúžiť na prekrytie oveľa podstatnejších vecí.

Pod covidovým rúškom Márie Kolíkovej sa v tichosti na Ministerstve spravodlivosti (okrem iných skvostov) pripravuje novelizácia mediálne nie veľmi atraktívnych zákonov o správcoch konkurznej podstaty a zákona o konkurze a reštrukturalizácii.,

Komplikovaná problematika, ktorá jednoduchšieho a menej chápavého slovenského novinára (ako napr. Vagovič) už z povahy veci odrádza. V skutočnosti sa tu dláždi cesta konkurznej rozkrádačke pripomínajúcej tú z 90. rokov (Devín Banka a pod.). Poďme si to teda spoločne rozobrať, v čom sa ukrýva povestný diabol:

- reklama -

1. Mária & partners vo svojej nekonečnej múdrosti vymysleli nový inštitút (funkciu) tzv. špeciálneho správcu. Tu už každý zrejme začína chytať epileptický záchvat, pretože všetko špeciálne v ponímaní vládnej koalície znamená „našich chlapcov“ dosadených na pozíciách, na ktorých nemajú čo robiť (viď. Daniel Lipšic, Hrubala, štyria vyšetrovatelia NAKA atď.)

2. Špeciálny správca – bude vyberaný **ODBORNOU KOMISIOU**(!) z doterajších správcov konkurznej podstaty s minimálne 5 ročnou praxou na údajne transparentnom verejnom výberovom konaní. Samozrejme Kolíková si dala dostatočne záležať, aby pre prípad, že „vhodný“ kandidát nebude spĺňať požiadavky, mohla komisia uznať napríklad prax advokáta, prípadne od výberového konania úplne upustiť!

Len tak mimochodom.. v Lipšicovej advokátskej kancelárii Dentons už zrejme jeho kolega Kubina, ktorý obhajuje gaunerov, vypisuje prihlášku.

3. Správcov konkurznej podstaty je v súčasnosti cca 600 s krajskou príslušnosťou. Špeciálnych správcov má byť 10 – 15 pre celé územie SR!

4. Prečo by ste chceli byť špeciálny správca? Špeciálni správcovia budú mať exkluzívne postavenie vo veľkých konkurzoch s hodnotou nad 10 miliónov eur. To znamená, že 10 ľudí vybraných ODBORNOU KOMISIOU pod záštitou Márie Kolíkovej si rozdelí celý slovenský trh s bankrotmi miliónových spoločností a bude inkasovať miliónové odmeny za správu a speňaženie majetku v konkurzoch a reštrukturalizáciách.

5. ODBORNÁ KOMISIA – znamená, že odborná určite nebude. Podľa textu návrhu zákona sa má skladať zo zástupcov ministerstva spravodlivosti (Kolíková), súdov (Mazák) a BANKY. Nie je tajomstvom, že advokátska kancelária Dentons p. Kubinu (predtým aj Lipšica) zastupuje skupinu Erste bank a Tatra banku, ktoré patria medzi najväčších veriteľov práve v konkurzných konaniach a určite budú zastúpení v komisii.

Nie je náhoda, že úprava konkurzov a reštrukturalizácii prichádza práve v čase, keď sa v dôsledku katastrofického hospodárenia Hegero-Matovičovej vlády očakáva vlna bankrotov mnohých podnikateľov.

Vláda namiesto hľadania spôsobu ako zachrániť slovenskú ekonomiku našla spôsob, ako sa na nešťastí slovenských podnikateľov nabalia „naši chlapci.“

Zdroj: Igor Melicher – Mladí Sociálni Demokrati

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás