fbpx
- Reklama -
DomáceHeger: Mikulec robí svoju prácu dobre. Obvinenie Jaroslava Haščáka...

Heger: Mikulec robí svoju prácu dobre. Obvinenie Jaroslava Haščáka dokazuje, že orgány spravodlivosti sú slobodné

-

Heger: Mikulec robí svoju prácu dobre. Obvinenie Jaroslava Haščáka dokazuje, že orgány spravodlivosti sú slobodné

Bratislava 1. decembra (TASR) – Skutočný dôvod, pre ktorý opozícia pravidelne poľuje na ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO), je strach o svoju slobodu a beztrestnosť. Vyhlásil to premiér Eduard Heger (OĽANO) na sociálnej sieti po hlasovaní o návrhu na odvolanie Mikulca. Zdôraznil, že vláda robí konkrétne kroky na riešenie nelegálnej migrácie a pomáha chrániť vonkajšiu hranicu schengenu. Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico zopakoval, že minister vnútra nezvláda svoju funkciu.
      

- reklama -

„Opoziční poslanci chceli odvolať Romana Mikulca za prácu, ktorú európski lídri oceňujú. K nelegálnej migrácii pristupujeme s plnou vážnosťou a prichádzame s konkrétnymi návrhmi,“ povedal premiér. Riešenie nevidí v obmedzení pohybu cez schengenské hranice. Zdôraznil, že problém nelegálnej migrácie je celoeurópsky. „Namiesto teatrálnej výstavby plota na hraniciach a strašenia moslimskými komunitami a mešitami, ako to robili Fico s Kaliňákom, my robíme konkrétne kroky pre ochranu hraníc,“ podotkol.
     

 Fico zopakoval, že Mikulec je podozrivý z korupcie i z iných trestných činov, nezvláda funkciu a je v nej len preto, že ho potrebuje líder OĽANO Igor Matovič. Mikulec podľa jeho slov ostal vo funkcii iba preto, lebo ho podržali poslanci SaS. Priamo je za to podľa neho zodpovedný predseda SaS Richard Sulík s jeho „vajatavou“ politikou. Ak by návrh na odvolanie podporili zvyšní poslanci SaS, ktorí boli prítomní, bol by podľa Fica dostatok hlasov na jeho odvolanie. Myslí si, že SaS sa len hrá na opozičnú stranu.

Obvinenie finančníka Jaroslava H. vníma premiér Eduard Heger (OĽANO) ako dôkaz, že orgány spravodlivosti majú rozviazané ruky a vo svojom rozhodovaní sú absolútne slobodné. Informovala o tom jeho hovorkyňa Ľubica Janíková.
      

„Nie je našou úlohou tento krok hodnotiť, ale rešpektovať. Nie je našou úlohou ani vynášať súdy o vine alebo nevine. Toto je v demokratickej spoločnosti a právnom štáte výhradná úloha nezávislých súdov,“ povedal predseda vlády. Zároveň dodal, že úlohou politikov je zabezpečiť každému občanovi prístup k spravodlivosti a možnosti obhájiť sa.
     

 Heger verí, že „aktuálni majitelia“ paragrafu 363 Trestného poriadku nechajú priestor nezávislým súdom, aby mali možnosť rozhodnúť. „Doprajem každému občanovi možnosť očistiť svoje meno, alebo niesť zákonné následky svojho konania,“ poznamenal.

Šéf Smeru-SD Robert Fico reagoval, že išlo o odkaz hnutiu Sme rodina, aby „poslúchalo“. V tejto súvislosti kritizoval, že za návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) hlasovali v parlamente napokon len štyria poslanci Sme rodina.
      

Aj líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini vníma prepojenie obvinenia s odvolávaním Mikulca. Pripomenul, že aj pri predošlých pokusoch o jeho odvolanie prichádzali informácie o obvineniach. Vníma to ako snahu ukázať, ako „maká“ Mikulec. „Neviem, čo si o tom myslieť, kauza sa naťahuje,“ dodal s tým, že nechce prípad viac komentovať, keďže nevie detaily.
      

Mikulec označil tvrdenia opozície za fabulácie. „Ak sa nemýlim, aj mediálne už bolo povedané, že uznesenia prišli už minulý týždeň,“ reagoval minister. Viac prípad komentovať nechcel, keďže prebieha vyšetrovanie. Dodal, že vyšetrovatelia sú procesne samostatní pod dozorom prokurátorov. Verí, že majú dosť argumentov na to, aby bolo stíhanie začaté.
      

Exministerka spravodlivosti a poslankyňa za SaS Mária Kolíková je rada, že sa v trestnom stíhaní pokračuje ďalej. V súvislosti s ospravedlnením ministerstva spravodlivosti Jaroslavovi H., keď ešte rezortu šéfovala, uviedla, že sa mu museli ospravedlniť, keďže generálny prokurátor zrušil základ trestného stíhania a následne reagovali aj súdy. Ospravedlnenie bolo podľa nej len formalitou.


      

Vyšetrovateľka špecializovaného tímu Gorila začala trestné stíhanie a obvinila celkovo sedem osôb vrátane Jaroslava H.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

  1. nie, to len dokazuje ze su mafiani, a dokazu si zaplatit vsetko.Ale pozor, vsetko sa peniazmi neda nielenze zaplatit, ale hlavne sa neda stanovit cena.Kazdy musi poznat svoju hodnotu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás