fbpx
DomáceHeger mal dnes na obed veľké kázanie, pritom neodpovedal...

Heger mal dnes na obed veľké kázanie, pritom neodpovedal na vyjadrenia svojich súpútnikov

-

Heger mal dnes na obed veľké kázanie, pritom neodpovedal na vyjadrenia svojich súpútnikov

Bratislava 13. októbra (TASR) – Premiér Eduard Heger (OĽANO) vyzval verejnosť na zastavenie nenávisti. Apeluje na politikov i všetkých, ktorí sa verejne vyjadrujú, aj na sociálnych sieťach, aby vážili slová. Zdôraznil, že v stredu (12. 10.) vyhasli v Bratislave dva nevinné životy len preto, lebo boli súčasťou LGBTI+ komunity. Označil to za neakceptovateľné, hovorí o prekročení istej čiary. Poukázal na Ústavu SR a garanciu základných slobôd a práv všetkých bez rozdielu.

- reklama -

„V stredu bola v tomto prekročená istá čiara. Toto na Slovensko nepatrí, musíme sa z kratšej cesty vrátiť späť. Musíme to zastaviť v zárodku. A ten zárodok je každé naše slovo,“ zdôraznil premiér. „Je neakceptovateľné, aby niekomu niekto zobral život len preto, že je súčasťou LGBTI+ komunity. Hrubo odsudzujem takýto skutok, pretože Slovensko je demokratická krajina,“ dodal.

Hneď ráno podľa vlastných slov kontaktoval aj šéfa Slovenskej informačnej služby Michala Aláča. Chce sa s ním stretnúť a hovoriť aj o tom, či tajná služba monitorovala prejavy útočníka na sociálnej sieti a ako postupovala. Na otázku, aké kroky v tejto súvislosti plánuje premiér urobiť, reagoval, že do budúcna bude vážiť každé jedno svoje slovo.

Podčiarkol, že v demokratickej krajine majú právo žiť aj homosexuáli, a to v slobode, mieri a akceptácii. Citoval ústavu, ktorá hovorí o demokracii, rešpekte práv každého človeka a garancii základných práv a slobody pre všetkých bez ohľadu na rasu, národnosť, etnickú skupinu a iné postavenie. Zdôraznil, že žijeme v 21. storočí a všetci by sme sa mali zamyslieť nad týmito udalosťami. Odmieta extrémizmus a jeho prejavy, odsúdil hnev a nenávisť v spoločnosti. Vyzýva všetkých, aby zvážili akékoľvek prejavy tohto druhu.

V reakcii na informácie, že páchateľ sa mal vyhrážať aj útokom naňho, premiér uviedol, že sa o svoj život neobáva. Potvrdil, že strelec sa fotil aj pred jeho domom v Bratislave.

K streľbe v centre Bratislavy došlo v stredu po 19.00 h. Na mieste zomreli dvaja muži. Zranená bola jedna žena, ktorú previezli do jednej z bratislavských nemocníc. Páchateľ z miesta činu ušiel. Polícia ho našla mŕtveho.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

  1. Heger je kazatel, ktory nikdy neodpoveda na otazky.ale nemusi radsej nic ako odpoved typu: plyn bude tak isto ako je teraz, akurat bude drahsi,…. alebo mensina je preto mensina, lebo je to mensina,….alebo, preto lebo je to vakcina….slaboduchy clovek.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás