fbpx
DomáceHamran mal zrušiť Santusovej vyšetrovací tím Oblúk

Hamran mal zrušiť Santusovej vyšetrovací tím Oblúk

-

Hamran mal zrušiť Santusovej vyšetrovací tím Oblúk

Koniec vyšetrovacieho teamu Diany Santusovej? Ten mal byť totiž v pondelok (14.2.) zrušený a to na pokyn prezidenta Policajného zboru SR Štefana Hamrana.

Slovensko šokovala informácia o obsahu odposluchov vyšetrovateľov. Na nich sa mali obvinení vyšetrovatelia NAKA dohadovať na spoločnom postupe proti vyšetrovateľke Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Diane Santusovej či dokonca „rozrobení“ opozície.

Práve team policajtov s názvom Oblúk, ktorý sa zaoberal momentálne obvinenými vyšetrovateľmi NAKA, mal byť podľa zdroja denníka Plus JEDEN DEŇ zrušený. A to samotným prezidentom Policajného zboru SR Štefanom Hamranom. Ako je známe, skupinu vyšetrovateľov ÚIS viedla vyšetrovateľka Diana Santusová. 

Vyšetrovací tím Oblúk na čele s vyšetrovateľkou Dianou Santusovou bol pripravený zasiahnúť proti osobám, ktoré zneužívajú právomoci verejných činiteľov na politické pokyny a krivia spravodlivosť. Skupina vyšetrovateľov NAKA vedená Jánom Čurillom vraj preto podľa Smeru plánovala urobiť protiútok proti tímu Oblúk. Situácia sa tak vyhrotila, že  Okresný súd Bratislava III odsúhlasil legálne odpočúvanie niektorých vyšetrovateľov NAKA. Proces prebiehal niekoľko mesiacov.

Zdroj: pluska.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás