fbpx
DomáceGenerálny prokurátor ostro reaguje na Korčoka: Nie som Váš...

Generálny prokurátor ostro reaguje na Korčoka: Nie som Váš podriadený!!

-

Generálny prokurátor ostro reaguje na Korčoka: Nie som Váš podriadený!!

AKTUALIZOVANÉ – Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) v pondelok v živom vysielaní súkromného rádia odkázal šéfovi Generálnej prokuratúry SR Marošovi Žilinkovi, že mu necháva svoje telefónne číslo s tým, že sa s ním môže kedykoľvek poradiť. Táto Korčokova iniciatíva, ktorú verejne adresoval známemu strážcovi dodržiavania zákonnosti na Slovensku vyplynula z debaty s moderátorom Braňom Závodským. V štúdiu rádia šéf slovenskej diplomacie reagoval na otázky ohľadne obrannej dohody medzi Slovenskom a USA, pričom sa v tejto súvislosti vyjadril aj ku kritike Žilinku a tomu, že cestoval do Moskvy.

Na výzvu ministra Korčoka o tom, “dá generálnemu prokurátorovi svoje číslo, nech sa kedykoľvek poradí“, Maroš Žilinka odpovedal pomerne stručne a jasne. Bývalého diplomata jednoducho patrične “sfúkol.”

“Pán minister, pri vašich dnešných nediplomatických vyjadreniach zjavne ušlo vašej pozornosti, že Generálny prokurátor SR, ako ústavný činiteľ, nie je vašim podriadeným,” odkázal Žilinka Korčokovi a takpovediac edukatívne dodal: “Myslím, že ústavný činiteľ, aj keď nesúhlasí s názorom či postupom iného ústavného činiteľa, by si mal vždy zachovať objektívnosť, súdnosť a dôstojnosť.”

Autor: Peter Partila

Zdroj: eRREPORT

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás