fbpx
DomáceGenerálny prokurátor a jeho cesta do Moskvy, to sú...

Generálny prokurátor a jeho cesta do Moskvy, to sú trápenia koaličných poslancov

-

Generálny prokurátor a jeho cesta do Moskvy, to sú trápenia koaličných poslancov

Bratislava 31. januára (TASR) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka má svoju cestu do Moskvy vysvetľovať aj na Ústavnoprávnom výbore Národnej rady (NR) SR. Výbor zvolali na utorok (1. 2.). Okrem cesty chcú členovia výboru hovoriť aj o súdnej mape a návrhu novely Trestného zákona. Šéf výboru Milan Vetrák (OĽANO) pre TASR potvrdil, že Žilinka sa na výbore zúčastní.

Príde spolu s prvým námestníkom generálneho prokurátora Jozefom Kanderom.

Žilinka by mal objasniť svoju cestu do Ruskej federácie v súvislosti s uzavretím dohody s tamojšou generálnou prokuratúrou. Riešiť s ním chcú aj problematiku súdnej mapy z pohľadu prokuratúry a tiež jeho hodnotenie aktuálnej novely Trestného zákona predloženej ministerstvom spravodlivosti.

Šéfa prokurátorov sa tiež chcú pýtať na aktuálnu situáciu na Generálnej prokuratúre SR. Témou má byť využívanie paragrafu 363 Trestného poriadku.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás