DomáceGenerálna prokuratúra SR po zrušení ÚŠP k 20. marcu...

Generálna prokuratúra SR po zrušení ÚŠP k 20. marcu 2024 garantuje plnenie úloh slovenskej prokuratúry

-

spot_img

Generálna prokuratúra SR po zrušení ÚŠP k 20. marcu 2024 garantuje plnenie úloh slovenskej prokuratúry

BRATISLAVA 18. marca (SITA) – Generálna prokuratúra (GP) SR po vykonaní zákonných zmien súvisiacich so zrušením Úradu špeciálnej prokuratúry k 20. marcu 2024 garantuje plnenie úloh slovenskej prokuratúry. Informovala o tom hovorkyňa GP SR Zuzana Drobová.

Podľa jej slov sa na implementácii zmien podieľala pracovná skupina, ktorej členmi boli zástupcovia dotknutých organizačných zložiek GP SR a orgánov prokuratúry SR. „Aj výsledkom činnosti tejto pracovnej skupiny bude prijatie opatrení organizačného, personálneho a materiálno-technického charakteru vrátane prípravy súvisiacej vnútrorezortnej legislatívy,“ poznamenala Drobová.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka zaradil všetkých prokurátorov ÚŠP k 20. marcu 2024 do organizačných zložiek Generálnej prokuratúry SR tak, ako mu to ukladá zákon o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry, a tak, aby bolo zabezpečené riadne plnenie úloh prokuratúry SR. „Zároveň platí stanovisko generálneho prokurátora, že na zabezpečenie plnenia úloh prokuratúry využije zákonné oprávnenie, na základe ktorého určí, že vo veciach, v ktorých ku dňu zrušenia ÚŠP konal Špecializovaný trestný súd, až do právoplatného skončenia konania, ak tomu nebudú brániť objektívne dôvody, budú zásadne konať súčasní prokurátori ÚŠP, a to bez ohľadu na orgán prokuratúry alebo organizačnú zložku Generálnej prokuratúry SR, na ktorej budú pôsobiť, a to pri zachovaní zastupiteľnosti prokurátorov,“ dodala Drobová s tým, že rovnaký princíp Žilinka uplatní v trestných veciach, v ktorých došlo ku skončeniu vyšetrovania a ÚŠP bol predložený návrh na podanie obžaloby alebo na iné rozhodnutie.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás