TV VVEXKLUZÍVNY ROZHOVOR: Rodion Valerijevič Mirošnik, Veľvyslanec ruského ministerstva zahraničných...

EXKLUZÍVNY ROZHOVOR: Rodion Valerijevič Mirošnik, Veľvyslanec ruského ministerstva zahraničných vecí so zvláštnym poslaním o situácii v DONBASE (TV OTV)

-

spot_img

EXKLUZÍVNY ROZHOVOR: Rodion Valerijevič Mirošnik, Veľvyslanec ruského ministerstva zahraničných vecí so zvláštnym poslaním o situácii v DONBASE (TV OTV)

Hosťom TV OTV je pán Rodion Valerijevič Mirošnik,Veľvyslanec ruského ministerstva zahraničných vecí so zvláštnym poslaním pre zločiny kyjevského režimu.

  • Konflikt na Ukrajine sa nezačal 24. februára 2022, ako si to poniektorí na Západe myslia, už prebieha zhruba 9 rokov. Žiaľ, sú ešte takí v západných krajinách, ktorí nechcú počuť o tom, že zo strany ukrajinského režimu dochádza k prejavom nacizmu. Aký vplyv zanechal nacizmus na životy obyvateľov Donecka a Luhanska?
  • Veľmi málo sa na Slovensku vraví o tom, čím všetkým si museli obyvatelia týchto regiónov prejsť, aké problémy mali, aký bol ich život… Priblížte našim divákom, aká bola situácia pred 24. Februárom.
  • Vašou úlohou je zbierať dôkazy o vojnových zločinoch páchaných ukrajinskými ozbrojenými silami na obyvateľoch Luhanska a Donecka. Dochádza ešte k zločinom v Luhanskej a Doneckej ľudovej republike?
  • 23. Septembra 2022 sa uskutočnili referendá o pripojení 4 oblastí k Rusku, vrátane Luhanskej a Doneckej ľudovej republiky. Aké zmeny nastali po pripojení k Rusku v rámci bezpečnosti obyvateľstva ale aj kvality života?
  • Samotné referendá poniektoré krajiny ostro kritizovali a vraveli, že boli zmanipulované alebo že obyvatelia boli zastrašovaní. Málokto vie, že aj zo Slovenska boli pozorovatelia na týchto referendách a mala som s nimi možnosť rozprávať, takže minimálne z toho zdroja viem, že voliči boli pozitívne naladení, verejne vraveli o potrebe pričleniť sa k Rusku. Počas referenda dochádzalo k ostreľovaniu, (aj zahraničných pozorovateľov) ale ostreľovanie bolo podľa ich slov z ukrajinskej strany. Ako ste vtedy vnímali ten samotný deň referenda?
  • Aká je súčasná situácia v Luhanskej a Doneckej ľudovej republike? Už je pod kontrolou Ruska celé Luhansko a Donecko?
  • Aká je spolupráca s inými krajinami pri budovaní infraštruktúry v Doneckej a Luhanskej republike?
  • Aká je spolupráca medzi 4 regiónmi, ktoré boli pričlenené k Rusku? Prebieha spolupráca aj medzi nimi alebo každý jednotlivo si rieši spoluprácu s Ruskom?
  • Aké sú hlavné výzvy Luhanskej a Doneckej ľudovej republiky v najbližšom období, aké sú Vaše priority ako veľvyslanca s osobitným poslaním?

VIDEO:

Zdroj: TV OTV (LENKA ZLATEV)

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

  1. … vďaka média alternatíve sa budiacej a reáliami uvedomelej svetovej verejnosti sú už dávno rozkrytí a identifikovaní všetci kryptofašisti západiarského strihu korporátov a nabubrelého psycho impéria euro militantov, nenávistého a klamajúcého ludí cez cnn goebelsovštinu gašpara murdocha verejno predkladaných naratívov falošného vyvolania vojny na Donbase, revanšistickej svojvôle mierových euro severopacifistov, vyhodenia do luftu lietadial pod vodou bez luftu nordstrímov, vrážd novinárov podľa bruselanov v profesii dezinformátorov a iných západiarských vymyslených svinstiev páchaných proti Rusku do obražteka shootym načarbaného story príbehu anglosaských náprsných čoklov zlostne brechajúcich po veľkom ruskom medveďovi kladúc východnému Kodiakovi za háágskú vinu do týždňa jeden až tri zločiny ako napr. prekvapivý odchod opozičného podvraťáka navalného do pekla v profesii topiča pod kotol brata havla a sestry olbrajtovej pri pravidelnej zdravotnej po olovrantovaj zapolárnej pešej turistike po vezeňskom chodníku, kde sa tento hrdina bujarých pijatík a milovník petrodolára šmahom zrútil na zem ako podťatý dánsky ožran po litre slovenskej borovičky na ex. A to mal tento recidivný aktivista a oportunistický kritik kremeľskej hmly ešte šťastie, že v rukách pri kráčaniu zamrzlým chodníkom prudko športovo nemáchal cvičebnými čiňkami lebo by ho bystro a ihneď jeho pravdovrajný západiarský upotený spojenec mohol lstivo falešnou vlajkou obvinit za sebapoškodenie a samovylúpenie si oka naprotiveň plánovanému šťastiu osobným zámerom v zlate účtovanej kolaborácie vypečenej protiruskej rodinky navalnyovcov a podpore všetkých jeho spanghartelých euro bruseľských súkmeňovcov. A Vladimír Vladímirovič by nakoniec zasa ostal v alternatíve aj mimo čistý a bez viny. Ako vždy.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás