Top udalosťEÚ: Členské štáty schválili balík pomoci Ukrajine v objeme...

EÚ: Členské štáty schválili balík pomoci Ukrajine v objeme 50 miliárd eur

-

EÚ: Členské štáty schválili balík pomoci Ukrajine v objeme 50 miliárd eur

BRUSEL 1. februára (SITA/AP) – Členské štáty Európskej únie (EÚ) dosiahli dohodu o balíku pomoci Ukrajine v hodnote 50 miliárd eur. Stalo sa tak len zhruba hodinu po začiatku ich samitu a napriek hrozbám Maďarska, že tento krok vetuje.

Dosiahnutie dohody oznámil na platforme X predseda Európskej rady Charles Michel. Ako napísal, všetkých „27 lídrov sa dohodlo na dodatočnom balíku podpory pre Ukrajinu vo výške 50 miliárd eur v rámci rozpočtu EÚ“. Tento krok podľa jeho slov „zaisťuje stabilné, dlhodobé a predvídateľné financovanie Ukrajiny“ a ukazuje, že „EÚ preberá vedenie a zodpovednosť za podporu Ukrajiny; vieme, čo je v stávke“.

Bezprostredne nebolo jasné, či si prijatie vyžiadalo nejaké ústupky na získanie súhlasu maďarského premiéra Viktora Orbána. Voči balíku finančnej pomoci v decembri aj pred štvrtkovým samitom vzniesol tvrdé námietky.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. … euronaczi fašizácia bruseľských bastardov namá konca a pokiaľ v hnilobe šklebiacej sa nacistickej beštii Vladimír Vladimírovič bude chcieť uťať všetky bastardie hlavy, bude musieť šlachtické pozemky prežívania euronatovských elitných bastardov zatrávniť nízkým porastom s domorodými cvrčkami ako nedávno zaznelo v hnedom stanu eurorajchu z úst nepodvoleného poslanca.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás