fbpx
NázoryEduard Chmelár: Neviem, či Richarda Dírera platí TA3 alebo...

Eduard Chmelár: Neviem, či Richarda Dírera platí TA3 alebo vláda, ale za jeho dnešný výkon by bol na neho hrdý aj Joseph Goebbels

-

Eduard Chmelár: Neviem, či Richarda Dírera platí TA3 alebo vláda, ale za jeho dnešný výkon by bol na neho hrdý aj Joseph Goebbels

Publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár reagoval na vojnovú propagandu zo strany ideologicky posadnutého redaktora korporátnej TA3 a rovnako zanietenú najvyššiu predstaviteľku Slovenskej republiky, ktorá sa v rámci vojnového štvania neštíti šíriť na hulváta hoaxy, pritom z dezinformácií sústavne obviňuje inak zmýšľajúcich občanov a svojich názorových oponentov.

Neviem, či Richarda Dírera platí TA3 alebo vláda, ale za jeho dnešný výkon by bol na neho hrdý aj Joseph Goebbels. Neochota kriticky rozlišovať medzi rôznymi postojmi a hádzať všetkých odporcov vojny do dezinfoscény je klasická metóda propagandy, ktorú rozpracoval práve spomínaný nacistický ideológ. Bolo až smiešne, že moderátor nepozval žiadneho oponenta k tejto téme a na záver si pochvaľoval, ako pekne a konštruktívne sa dá o tejto téme porozprávať. No neskutočné, aká idylka môže vzniknúť, keď vám vopred pripravený scenár nenarúša nepríjemnými argumentmi nejaká opozícia, však? Lebo predstavitelia PS, SaS a Hlasu ako mediálne želanej budúcej vlády nie sú opozíciou v pravom zmysle slova, ale iba mimovládnymi stranami lojálnymi k oficiálnej línii.

https://www.ta3.com/embed/20230219-hw-bb2ccd63-fbea-420a-8abb-f8027422b8cd

Čo už je menej smiešne, je Dírerov fanatizmus, ktorým hodil do jedného vreca bludárov blúzniacich o tom, že Zem je plochá, s kritickými intelektuálmi a politikmi, ktorí racionálne argumentujú v prospech mierových rokovaní. Moderátor ich opakovane nazýval dezinfoscénou a ani raz nespomenul, že takýto postoj zastáva aj samotný predseda Zboru náčelníkov štábov americkej armády generál Mark Milley, bývalý predseda Vojenského výboru NATO generál Harald Kujat, bývalý šéf diplomacie USA a nositeľ Nobelovej ceny za mier Henry Kissinger, najvýznamnejší myslitelia tejto planéty ako Jürgen Habermas, Jeffrey Sachs, John Mearsheimer a mnohí ďalší.

Toto všetko sú konšpirátori? Nehanbia sa títo ľudia takto sprosto klamať? Pritom sami tam šírili konšpirácie, napríklad, že Kremeľ vraj vyhlásil, že by sa Rusi nemali zastaviť na ukrajinských hraniciach (nikto z oficiálnych predstaviteľov štátu to nepovedal) alebo, že Moskva nikdy nechcela rokovať (niekoľkokrát navrhovala mierové rozhovory).

Pán Dírer, ste obyčajný zbabelec a klamár. Snažíte sa navodiť falošný dojem, že seriózne hlasy proti predlžovaniu tejto vojny neexistujú. Človek, ktorý dusí pluralitnú diskusiu a nehľadá pravdu, ale verklíkuje kriticky nespracované zavádzajúce informácie oficiálnych miest, nie je novinár, ale žoldnier propagandy. To ľudia s vašou servilnou mentalitou k aktuálnemu hegemónovi by boli schopní napísať nový „pozývací list“, ale tentoraz pre vojská USA. Pravdu však neumlčíte. Ľudia ten rozpor medzi skutočnosťou a tým, čo prezentujete na obrazovke, vidia čoraz jasnejšie.

Čaputová v Sobotných dialógoch strašila dezinformáciami

Len malá poznámka: keď už Zuzana Čaputová v Sobotných dialógoch zasa straší dezinformáciami, tak by ich nemusela sama šíriť. Tvrdiť bez overenia, že počula, že vraj už aj iné štáty darovali Ukrajine stíhačky, lebo jej to povedal najväčší klamár v Hegerovej vláde Jaro Naď, znamená rozširovať klebety ako babka na trhu.

Prezidentka republiky by sa jednak mala naučiť rozlišovať medzi súčiastkami a funkčnými strojmi a jednak by mala pochopiť, že v jej postavení je nedôstojné takto zavádzať verejnosť. A nebol to jediný prípad, kedy nehovorila pravdu.

Podobne ako jej najobľúbenejší hulvát Jaro Naď sa nechala počuť, že tí, ktorí tvrdili, že po podpise vojenskej zmluvy s USA tu budeme mať jadrové zbrane, klamali, lebo nič také tu nie je a vraj ani nebude. Ale to je hrubá manipulácia s faktami. Jednak nikto z kritikov tejto zmluvy nič také nehovoril – varovali sme pred tým, že takáto zmluva to kedykoľvek umožňuje. To, čo hovorí Zuzana Čaputová, je taká bohapustá demagógia, akoby sa Taliansko bezprostredne po podpise DCA vysmievalo kritikom, že kde máte jadrové zbrane, všetko ste si vymysleli. No dnes ich tam už majú, a to práve na základe spomínanej zmluvy.

Najviac prispievajú k rozširovaniu dezinformácií tí, ktorí nerozlišujú medzi vedome zavádzajúcimi informáciami a nepohodlnými, ale overenými, ktorí sa nevedia vysporiadať s kritikou argumentáciou, ale jej kriminalizáciou. Práve politici ako Zuzana Čaputová najviac prispievajú k tomu, že ľudia už neveria ničomu, takže sú v tomto hodnotovom zmätku náchylní uveriť hocičomu.

Zdroj: Facebook Eduard Chmelár (1), (2) / InfoVojna

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás