fbpx
- Reklama -
NázoryDag Daniš: Práva sú len tam, kde je odhodlanie...

Dag Daniš: Práva sú len tam, kde je odhodlanie brániť ich

-

Dag Daniš: Práva sú len tam, kde je odhodlanie brániť ich

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

7 dní v kocke Daga Daniša sú o bojoch pandemických jastrabov. O plánoch, ktoré sa podľa Daniša rozbijú o realitu. Ich obeťou je podľa Daniša každý. Aj takzvaní antivaxeri, aj lekári, aj očkovaní, aj neočkovaní. A vinníkmi sú tí, ktorí im vyhlásili vojnu. Ale aj o tom, ako sa Igor Matovič pomýlil. A o prípade 18 ročného muža, ktorého progresívci vykreslili ako agresívneho rasistu, ale porota ho oslobodila. Veď čítajte…

V prvej časti komentára Daniš dvíha prst a poukazuje na to, že vláda bojuje v ďalšej kapitole nielen s neočkovanými, ale aj so zaočkovanými. Očkovaní sa cítia podvedení, priepustka s názvom Vakcína je sloboda neplatí a tak ich zahnali do kúta. Daniš zdôrazňuje, že nielen na Slovensku, ale aj inde v Európe. Daniš si myslí, že v očkovacej kampani došlo k podvodu. Politici sľúbili slobodu, napriek tomu, že vedci upozorňovali na to, že vakcínu bude fungovať, ako tá, proti sezónnej chrípke.

„Kto na to upozorňoval, bol vypískaný ako konšpirátor. Hlavné slovo mali politickí lídri, úrady, médiá a expertné celebrity, angažované v kampani. Výsledok: máme tu dva svety. Jeden reálny, v ktorom pandémia útočí na všetkých. Druhý virtuálny, v ktorom sa šíri viera, že pandémia sa už týka iba neočkovaných,“ píšeDaniš.

- reklama -

Obeťou je podľa Daniša každý. Aj takzvaní antivaxeri, aj lekári, aj očkovaní, aj neočkovaní. A vinníkmi sú tí, ktorí im vyhlásili vojnu.

Protesty nie sú proti očkovaniu, ale proti podvodu

Protesty nielen v Bratislave, ale aj v Holandku a vo Viedni podľa neho nie sú namierené na spochybnenie očkovania. „Nie. Očkovanie preukázateľne pomáha znížiť riziká smrti a hospitalizácie. Okrem ohrozených skupín by malo byť široko dostupné pre každého, kto sa chce pravidelne očkovať proti kovidu,“ píše. Daniš si myslí, že protestujúcim vadí nátlak, pretože sľubovaná kolektívna imunita je nedosiahnuteľná a očkovacia kampaň ochranu vekovej kategórie 60 plus nedosiahla. Dôvod je podľa Daniša jednoduchý: „Boli zaneprázdnení horlivými kampaňami v športových kluboch, na pracoviskách a na facebookoch. Teda tam, kde sa skupina 60+ zdržiava len zriedkavo,“ komentuje.

Práva sú len tam, kde je odhodlanie brániť ich

V komentári sa Daniš venuje aj daňovej revolúci Igora Matoviča a myslí si, že premiér by mal dať ministrovi financií úlohu, aby to napravil.

A aj prípadu v ktorom je hlavnou postavou 18-ročný mladík Kyle Rittenhouse. Ten pri konfliktoch s protestujúcimi, ktorí minulý rok plienili obchody zastrelil dvoch ľudí a tretieho postrelil. Chcel brániť majetok. Progresívny obraz o mladíkovi, z ktorého urobili „bieleho supremacistu“ a agresívneho maniaka, prelomila porota. Prokurátor žiadal doživotie. Rittenhouse ale konal v sebaobrane, čo potvrdili záznamy z kamier a vo všetkých bodoch obžaloby je nevinný.

„Američania vždy verili, že práva sú len tam, kde je odhodlanie brániť ich. Ak treba, tak aj silou. Vyzerá to tak, že toto staré presvedčenie, na ktorom vyrástli, si nenechajú vziať,“ dodáva v závere.

Autor článku: Gabriela Fedičová. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás