fbpx
- Reklama -
NázoryDag Daniš: Práva sú len tam, kde je odhodlanie...

Dag Daniš: Práva sú len tam, kde je odhodlanie brániť ich

-

Dag Daniš: Práva sú len tam, kde je odhodlanie brániť ich

7 dní v kocke Daga Daniša sú o bojoch pandemických jastrabov. O plánoch, ktoré sa podľa Daniša rozbijú o realitu. Ich obeťou je podľa Daniša každý. Aj takzvaní antivaxeri, aj lekári, aj očkovaní, aj neočkovaní. A vinníkmi sú tí, ktorí im vyhlásili vojnu. Ale aj o tom, ako sa Igor Matovič pomýlil. A o prípade 18 ročného muža, ktorého progresívci vykreslili ako agresívneho rasistu, ale porota ho oslobodila. Veď čítajte…

V prvej časti komentára Daniš dvíha prst a poukazuje na to, že vláda bojuje v ďalšej kapitole nielen s neočkovanými, ale aj so zaočkovanými. Očkovaní sa cítia podvedení, priepustka s názvom Vakcína je sloboda neplatí a tak ich zahnali do kúta. Daniš zdôrazňuje, že nielen na Slovensku, ale aj inde v Európe. Daniš si myslí, že v očkovacej kampani došlo k podvodu. Politici sľúbili slobodu, napriek tomu, že vedci upozorňovali na to, že vakcínu bude fungovať, ako tá, proti sezónnej chrípke.

„Kto na to upozorňoval, bol vypískaný ako konšpirátor. Hlavné slovo mali politickí lídri, úrady, médiá a expertné celebrity, angažované v kampani. Výsledok: máme tu dva svety. Jeden reálny, v ktorom pandémia útočí na všetkých. Druhý virtuálny, v ktorom sa šíri viera, že pandémia sa už týka iba neočkovaných,“ píšeDaniš.

- reklama -

Obeťou je podľa Daniša každý. Aj takzvaní antivaxeri, aj lekári, aj očkovaní, aj neočkovaní. A vinníkmi sú tí, ktorí im vyhlásili vojnu.

Protesty nie sú proti očkovaniu, ale proti podvodu

Protesty nielen v Bratislave, ale aj v Holandku a vo Viedni podľa neho nie sú namierené na spochybnenie očkovania. „Nie. Očkovanie preukázateľne pomáha znížiť riziká smrti a hospitalizácie. Okrem ohrozených skupín by malo byť široko dostupné pre každého, kto sa chce pravidelne očkovať proti kovidu,“ píše. Daniš si myslí, že protestujúcim vadí nátlak, pretože sľubovaná kolektívna imunita je nedosiahnuteľná a očkovacia kampaň ochranu vekovej kategórie 60 plus nedosiahla. Dôvod je podľa Daniša jednoduchý: „Boli zaneprázdnení horlivými kampaňami v športových kluboch, na pracoviskách a na facebookoch. Teda tam, kde sa skupina 60+ zdržiava len zriedkavo,“ komentuje.

Práva sú len tam, kde je odhodlanie brániť ich

V komentári sa Daniš venuje aj daňovej revolúci Igora Matoviča a myslí si, že premiér by mal dať ministrovi financií úlohu, aby to napravil.

A aj prípadu v ktorom je hlavnou postavou 18-ročný mladík Kyle Rittenhouse. Ten pri konfliktoch s protestujúcimi, ktorí minulý rok plienili obchody zastrelil dvoch ľudí a tretieho postrelil. Chcel brániť majetok. Progresívny obraz o mladíkovi, z ktorého urobili „bieleho supremacistu“ a agresívneho maniaka, prelomila porota. Prokurátor žiadal doživotie. Rittenhouse ale konal v sebaobrane, čo potvrdili záznamy z kamier a vo všetkých bodoch obžaloby je nevinný.

„Američania vždy verili, že práva sú len tam, kde je odhodlanie brániť ich. Ak treba, tak aj silou. Vyzerá to tak, že toto staré presvedčenie, na ktorom vyrástli, si nenechajú vziať,“ dodáva v závere.

Autor článku: Gabriela Fedičová. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás