fbpx
- Reklama -
ZahraničnéAmerický think tank Wilson Center chce "konsolidovať suverenitu Kosova"

Americký think tank Wilson Center chce „konsolidovať suverenitu Kosova“

-

Americký think tank Wilson Center chce „konsolidovať suverenitu Kosova“

Americký think tank Wilson Center sa rozhodol konsolidovať Kosovo. Albin Kurti zdôrazňuje potrebu „konfrontovať stále viac autoritársku vládu Srbska a jeho destabilizačnú zahraničnú politiku.“ Kurti vyžaduje pevnú medzinárodnú podporu kosovských spojencov – najmä USA a členských štátov Európskej únie (EÚ) – na realizáciu svojej domácej agendy a upevnenie suverenity Kosova.

Wilson Center je jeden pochopiteľne liberálne orientovaný think-tank. Oficiálne o sebe píšu, že sú kľúčovým nestranným politickým fórom národa na riešenie globálnych problémov prostredníctvom nezávislého výskumu a otvoreného dialógu s cieľom informovať nápady, ktoré je možné pre politické spoločenstvo uplatniť.

Správa odporúča obnovenie záväzku Západu voči konsolidácii kosovskej suverenity. Think-tank pravdepodobne reaguje na Bidenovu administratívu v kosovskej otázke a nie je náhodou ani myšlienka o vstupe Kosova do NATO. Správa je výsledkom diskusií medzi Drilon S. Gashim a Ryanom Scherbom a skupiny Globálna Európa pre západný Balkán. Program Global Europe sa zaoberá zásadnými problémami, ktoré majú vplyv na európsky kontinent, vzťahy medzi USA a Európou a vzťahy Európy so zvyškom sveta.

- reklama -

Pochopiteľne, „tí zlí“, sú Srbi a ich vláda. Ambíciou správy je vyžadovať od Srbska aby ukončilo kampaň proti uznávaniu Kosova. Je paradoxné, že kým západ moralizuje o nelegálnej anexii Krymu, v prípade Kosova anexiu nekriticky podporuje bezohľadu na geopolitickú situáciu na Balkáne a bez ohľadu na to, že Kosovo je súčasťou Srbska.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás