fbpx
DomáceZrušenie miesta 1. viceprezidenta polície neplatí. Súd neodkladne nariadil,...

Zrušenie miesta 1. viceprezidenta polície neplatí. Súd neodkladne nariadil, aby Branka Kišša vrátili do funkcie

-

Zrušenie miesta 1. viceprezidenta polície neplatí. Súd neodkladne nariadil, aby Branka Kišša vrátili do funkcie

Okrem zmeny v prípade zrušeného miesta Branka Kišša, avizuje jednu novinku aj polícia: mimo služby chcú poslať všetkých policajtov obvinených z násilných trestných činov.

Iba deväť dní bol Branko Kišš mimo funkcie 1. viceprezidenta Policajného zboru, ktorú musel opustiť preto, že ju nový minister vnútra Matúš Šutaj Eštok zrušil. Dnes Mestský súd Bratislava IV. vyhovel Kiššovi a vydal neodkladné opatrenie. Súd ním nariadil, že opatrenie ministra vnútra o zrušení miesta 1. policajného viceprezidenta sa nesmie voči Kiššovi uplatňovať a ministerstvo vnútra mu musí umožniť vykonávať pôvodnú prácu. Pripomeňme, že Kišša odvelili pod Úrad hraničnej a cudzineckej polície v Banskej Bystrici.

„Máme tu teda prvé rozhodnutie súdu potvrdzujúce nezákonnosť konania ministra vnútra, už po 9 dňoch od podania návrhu. Čakáme na ďalších šesť,“ komentoval rozhodnutie na sociálnej sieti advokát Peter Kubina, ktorý zastupuje viacerých policajtov. Okrem miesta Branka Kišša zrušil minister aj pozíciu ďalšieho policajného viceprezidenta Damiána Imreho.

Stalo sa tak v období, kedy postavil mimo služby obvinených príslušníkov NAKA tzv. čurillovcov. Dnes polícia avizuje, že mimo služby budú postavení všetci policajti, ktorí sú obvinení z úmyselných trestných činov.

Zdroj: Aktuality.sk

Autori: Ján Petrovič, Petra Piknová

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

4 Komentáre

  1. … a už je to tu. Systém vládnutia opajcovaný od imperiáľnej hydry, presadzovaný pokrúteným paragrafom cez krivuhubého juristúta a prebratý od veľkého brata za oceánom, kde bratrstvo oligo mafie miliardárov je vätšie ako spoločenstvo socialistickej internacionály a totalita demogratúry vätšia než inflácia vo Výmaru. Snažia sa progresívci o emeriku na Slovensku a aj keď u jenkiov funguje prezidentský systém, mohol moloch skorumpovaných juristútov predsa len bývalému prezidentu Trumpovi neustále hádzať klacky pod nohy svojími právníckými fintami. Napr. aby nemohol stavať plot proti migrantom, aby nemohol vracať zpäť do ameriky pracovné miesta, aby sa nemohol obklopiť vlastnými poradcami a nakoniec aby nemohol prešetriť podvody pri voľbách, keď už bol mimo úradu. Presne tento systém súdných lokajov asociáľnej modrej šlachty sa valí na Slovensko. A pretože Slováci sú vzdelanejší než krížom krážom pokrížení jenkiovci a pretože máme parlament a nie emerického prezidenta a máme novú vládu a nie modrých demogratov, starí juristúti neprejdú.

  2. … a máme tu druhú zuzku, tentoraz dlugošovú, paralérnú boss-ku orgána chrániaceho policajného orgána – obvineného a stíhaného oznamovateľa a podriadeného prezitenta PZ Polakoviča, podúradníka kišša, ktorý má povinnosť oznamovať nezákonnosti z policajného zákona a pokiaľ by tak neurobil, prvou cestou podúradníka kišša by bola cesta do Leopoldova a až potom by mu paralerný orgán ochrany neoznamovateľa kišša mohol v lochu predčítať rozprávky o orgánu chrániaceho policajta, ktorý spoliehajúc sa na ochranu orgána nezákonnosti neoznamuje a preto je v lochu a na ochranu orgána nemá právo, pretože na neprávu nemožno stavať kiššove právo a tak orgán na ochranu neoznamovatela kišša a zuzka dlugošová by kiššovi moholi v lochu popriať len peknú dobrú noc.

  3. Stotožňujem sa s prvým komentárom. Amerika všade stavé malé Ameriky. Nespravidlivé spoločnosti, kde vládnu tí, čo majú najväčšiu drzosť a najširšie lakte.
    Druhá veta je komentár z talianskeho filmu o vojne v Iraku.
    Keď tu vyvolajú vnútroštátny konflikt v zmysle „poriadok z chaosu“, tak prehrajú, lebo sú vo výraznej menšine. Tí múdrejší, ako je Soltész, už odišli.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás