NázoryŠimečka opäť hovorca EÚ, ako opäť niekto v EÚ...

Šimečka opäť hovorca EÚ, ako opäť niekto v EÚ nesúhlasí s vnútornými záležitosťami Slovenska

-

Šimečka opäť hovorca EÚ, ako opäť niekto v EÚ nesúhlasí s vnútornými záležitosťami Slovenska

BRATISLAVA 16. decembra (SITA) – Výkonná podpredsedníčka Európskej komisie Margrethe Vestager listom upozornila premiéra Roberta Fica (Smer-SD) a predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) na problém s navrhovanou úpravou tzv. kompetenčného zákona. Zároveň pohrozila Slovensku žalobou pre porušenie práva Európskej únie (EÚ), ak nenastane náprava. Informoval o tom podpredseda parlamentu a predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka.

„Komisárka Vestager vo svojom liste veľmi presne upozorňuje na porušenia konkrétnych povinností vyplývajúcich zo Smernice EÚ o posilnení právomocí orgánov na ochranu hospodárskej súťaže. Možnosť menovať šéf protimonopolného úradu bez transparentného výberového konania alebo ho svojvoľne odvolať podľa ľubovôle predstaviteľov vlády, je v rozpore so súťažným právom EÚ,“ tvrdí Šimečka. Podľa neho sa týmto potvrdzuje, že Ficova vláda ohrozuje slovenské záujmy.

„Stalo sa presne to, na čo sme upozorňovali. Koaličný valec Fica a Pellegriniho sa snaží potichu a narýchlo uniesť štát vrátane ovládnutia nezávislých štátnych inštitúcií. Zmena odvolávania šéfa Protimonopolného úradu, ktorú navrhol poslanec Roman Michelko (SNS) však porušuje právo EÚ a záväzky Slovenska vyplývajúce z príslušnej smernice EÚ,“ tvrdí Šimečka. Dodal, že Fico s Pellegrinim dopustili prijímanie škodlivých a nedomyslených návrhov zákonov bez potrebnej diskusie a bez ohľadu na dopady, ktoré to na Slovensku bude mať. Predseda PS je zároveň toho názoru, že Pellegrini nie je slobodným štátnikom, ale poslušným služobníkom Fica, akým bol aj v minulosti.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás