TV VVE. KALIŇÁK: Ak by bol zvolený do europarlamentu, mandát...

E. KALIŇÁK: Ak by bol zvolený do europarlamentu, mandát si uplatní

-

spot_img

E. KALIŇÁK: Ak by bol zvolený do europarlamentu, mandát si uplatní

BRATISLAVA 22. mája (SITA) – Poslanec strany Smer-SD a kandidát do Európskeho parlamentu Erik Kaliňák avizoval, že si v prípade zvolenia svoj mandát v Európskom parlamente uplatní. Uviedol to pre agentúru SITA. Zdôraznil však, že jestvuje i možnosť ponechať si post predsedu zboru poradcov premiéra SR, čo označil za pozíciu, ktorá je pre neho kľúčová, aby sa mohol aj naďalej podieľať na domácej politike. „Chceme byť predĺženou rukou Roberta Fica v rámci EP, to znamená, že chceme bojovať s problémom dvojakej kvality tovarov a potravín, chceme naďalej presadzovať suverenitu národných štátov, to znamená za právo veta,“ vymenúval Erik Kaliňák body, ktoré by v prípade zvolenia chcel presadzovať v europarlamente.

Zdôraznil, že jedným z hlavných cieľov je aj dosiahnutie mieru v prípade konfliktu v Ukrajine. „Idem bojovať aj proti cenzúre, ktorá sa začína v názoroch niektorých politikov rozmáhať. Na to, ako by chceli regulovať sociálne siete, limitovať slobodu slova občanov, a tak ďalej,“ vysvetlil. Kaliňák tiež vyjadril názor, že je potrebné otvoriť Green Deal, akcentoval potrebu úpravy, ktorá by zabezpečila, že EÚ bude naďalej konkurencieschopná.

https://sita.sk/ak-by-bol-erik-kalinak-zvoleny-do-europarlamentu-mandat-si-uplatni-video/

Celý článok na stránke agentúry SITA:

Poslanec strany Smer-SD a kandidát do Európskeho parlamentu Erik Kaliňák avizoval, že si v prípade zvolenia svoj mandát v Európskom parlamente uplatní. Uviedol to pre agentúru SITA.

ADVERTISING

Zdôraznil však, že jestvuje i možnosť ponechať si post predsedu zboru poradcov premiéra SR, čo označil za pozíciu, ktorá je pre neho kľúčová, aby sa mohol aj naďalej podieľať na domácej politike.

Blaha: Rozširovanie EÚ áno, ale za dodržania jasne stanovených podmienok (rozhovor)

„Chceme byť predĺženou rukou Roberta Fica v rámci EP, to znamená, že chceme bojovať s problémom dvojakej kvality tovarov a potravín, chceme naďalej presadzovať suverenitu národných štátov, to znamená za právo veta,“ vymenúval Erik Kaliňák body, ktoré by v prípade zvolenia chcel presadzovať v europarlamente.

Beňová: Európsku úniu čakajú najbližších päť rokov absolútne dramatické rozhodnutia (rozhovor)

Zdôraznil, že jedným z hlavných cieľov je aj dosiahnutie mieru v prípade konfliktu v Ukrajine. „Idem bojovať aj proti cenzúre, ktorá sa začína v názoroch niektorých politikov rozmáhať. Na to, ako by chceli regulovať sociálne siete, limitovať slobodu slova občanov, a tak ďalej,“ vysvetlil.

Kaliňák tiež vyjadril názor, že je potrebné otvoriť Green Deal, akcentoval potrebu úpravy, ktorá by zabezpečila, že EÚ bude naďalej konkurencieschopná.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás