fbpx
Názory(video) Vyhlásenie R. Fica: Organizovaná zločinecká skupina novinárov útočí...

(video) Vyhlásenie R. Fica: Organizovaná zločinecká skupina novinárov útočí na štátne inštitúcie

-

(video) Vyhlásenie R. Fica: Organizovaná zločinecká skupina novinárov útočí na štátne inštitúcie

Tlačová správa 24.1.2022

R. FICO: ORGANIZOVANÁ ZLOČINECKÁ SKUPINA NOVINÁROV ÚTOČÍ NA ŠTÁTNE INŠTITÚCIE

Predseda strany SMER – SD Robert Fico dnes na brífingu v Žiline uviedol, že už si zvykol na to, že časť novinárov hovoria o tom, že niektorí politici majú byť zatvorení. Zvykol si navyše aj na to, že tieto médiá hovoria aj o tom, že niektoré politické strany by sa mali stratiť z povrchu zemského. „My sa však dnes dostávame do štádia, ktoré je pre túto krajinu mimoriadne nebezpečné. Tomuto novinárskemu spektru sa ako keby vytráca sen o tom, že budú určovať, kto v politike bude a kto v politike nebude, kto má byť zatvorený a kto zatvorený nemá byť. A keďže toto všetko im zlyháva, pretože neexistujú žiadne dôkazy ani dôvody na to, aby sa stalo to, čo oni požadujú, začínajú útočiť na štátne inštitúcie, čo je nevídané. Sú to médiá, ktoré robia rozhovory s najväčšími udavačmi, či to je Makó, či to je Sklenka, či to je Slobodník a v podstate z týchto ľudí robia celebrity. Sme svedkami toho, že sudca, ktorý sa rozhodol zobrať do väzby štyroch vyšetrovateľov NAKA je dnes podozrivý z trestného činu ohýbania práva. A on bude musieť chodiť za policajtom a vysvetľovať, prečo vlastne prijal také rozhodnutie, aké prijal,“ priblížil R. Fico.

Povedal ďalej, že za všetkým týmto stoja traja ľudia, Matovič, Lipšic a prezidentka Čaputová, ktorí sú úplne nekriticky pripravení chrániť útoky na politické strany, politikov, ale predovšetkým orgány činné v trestnom konaní. Vrcholom všetkého je dnešné vyjadrenie jedného z hlavných predstaviteľov tohto spektra médií na Slovensku pána Vagoviča, ktorý povedal, že generálny prokurátor Žilinka musí byť odstránený zo svojej funkcie a treba ho odstaviť, pretože generálny prokurátor podľa neho neprijíma také rozhodnutia, aké by si on, pán Vagovič a jemu podobní predstavoval. „Je nevídané, aby partia novinárov začali prstom poukazovať na vysokých ústavných činiteľov len preto, že sa im nepáči, že prijímajú rozhodnutia, ktorí im nesedia do kariet, tak tvrdia, že musia byť odstránení a keď to inak nepôjde, treba nájsť nejaké dôkazy typu vydierania alebo korupcie,“ uviedol predseda strany SMER -SD.

R. Fico je zároveň presvedčený, že na Slovensku existuje organizovaná zločinecká skupina novinárov, ktorí sú sústredení v Denníku N, v denníku SME a v Aktualitách. Vyzval orgány činné v trestnom konaní, aby začali prešetrovať, do akej miery útočia na štátne orgány Slovenskej republiky. Ďalej chce osloviť samosprávne inštitúcie prokurátorov, aby sa zastali generálneho prokurátora, pretože ak má byť predmetom ohavných útokov od ohavných novinárov, aby povedali dosť, takto krajina nemôže fungovať. „Súčasťou tohto útoku na generálneho prokurátora je pochopiteľne aj pokus ho šikanovať kvôli jeho zahraničnej ceste do Ruska, čo je akýsi pokus ho zlikvidovať. Ale keď zistili, že to jednoducho nepôjde tadiaľ, lebo to bola normálna zahraničná cesta, tak sa pokúšajú naňho nájsť nejaké dôkazy,“ konštatoval R. Fico.

Podpredseda parlamentu a podpredseda strany Juraj Blanár k tejto téme dodal, že koaliční poslanci zo zahraničného výboru zvolali zasadnutie, ktoré sa má uskutočniť 31. januára k služobnej ceste generálneho prokurátora do Ruska, kde chcú rozoberať nevhodnosť tejto cesty. Je nepochopiteľné, že nimi zvolený generálny prokurátor je cieľom ich útoku, no vyzerá to tak, že je to celé koordinované, pravdepodobne aj s médiami, kde chcú trestať M. Žilinku za to, že si plní veci zo zákona. Ako prvé totiž predložil 35 zásadných pripomienok k zmluve o bezpečnosti medzi USA a SR. „My sa chystáme na toto zasadnutie zahraničného výboru a budeme sa pýtať na dôvody koalície, čo ich k tomu vedie, pretože si myslíme, že generálny prokurátor si robí svoju prácu a že sa stáva terčom perzekúcie nielen z časti novinárov, ale aj politikov, čo je absolútne neprijateľné, pretože generálny prokurátor sa nikomu nezodpovedá. Bol zvolený a vykonáva si svoju prácu tak, ako má a mala by to rešpektovať aj pani prezidentka,“ uzavrel J. Blanár.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. na niektorom serveri som dnes zaznamenal to priožraté kiskoidné priblblé mláďatko odchované US fašistickými mimovládkami, že vraj sa nemajú konať protesty proti súčasnej covid chunte ? A vraj to má byť výzva????????????????????????????????????????????????

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás