fbpx
- Reklama -
Domáce(video) Reakcia SMER - SD po rokovaní bezpečnostnej rady...

(video) Reakcia SMER – SD po rokovaní bezpečnostnej rady SR

-

(video) Reakcia SMER – SD po rokovaní bezpečnostnej rady SR

Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico sa dnes na tlačovom brífingu v priestoroch NR SR vyjadril k záverom zo škandalózneho zasadnutia Bezpečnostnej rady SR. „Vychádzali sme z toho, že Bezpečnostná rada bude dnes rokovať o tom, čo sa deje na NAKA a na špeciálnej prokuratúre. Čakali sme, že budú hovoriť o tom, ako si vyšetrovatelia NAKA doslova vymýšľajú trestné činy, ako vyrábajú úradné záznamy a na ich základe začínajú trestné konania. Čakali sme, že budú hovoriť o tom, že je tu otvorená manipulácia s týmito trestnými konaniami a že je tu spolupráca orgánov činných v trestnom konaní, najmä policajtov z NAKA, so zločincami typu Zeman a Tiger a že o tomto všetkom vedeli minister a špeciálny prokurátor.“ Fico zároveň dodáva, že: „tieto obludné skutočnosti vyplývajú priamo z uznesení o vznesení obvinenia proti konkrétnym vyšetrovateľom NAKA.“ 

Výsledkom zasadnutia Bezpečnostnej rady SR, ktorá sa mala týkať strašných vecí spojených s Mikulcom, Lipšicom a pokynmi, ktoré dávajú svojim podriadeným, mal byť podľa R. Fica „okamžitý odchod Mikulca z pozície minister vnútra, ktorý už mal – ako hovorí Matovič, čakať, kedy mu zaklopú na dvere, zadržia ho a zoberú do väzby za hrubé zneužívanie právomocí verejného činiteľa. To isté by mal očakávať D. Lipšic, pretože podobne ako minister vnútra, bol o týchto obludnostiach konkrétne informovaný.“ 

Koaliční predstavitelia zastúpení v Bezpečnostnej rade SR namiesto toho, aby toto správanie odsúdili oznámili, že idú brať právomoci generálnej prokuratúre a posilňovať právomoci špeciálnej prokuratúre. „Zoberú právomoci Žilinkovi a ďalším, ktorí chcú túto nespravodlivosť a zločiny režimu vyšetrovať a na druhej strane chcú dať právomoci zločincom ako je Mikulec a ako je Lipšic,“ uvádza Fico. 

- reklama -

Predstavitelia vládnej koalície zrejme začínajú mať veľký strach, pretože si uvedomujú, že zadržaní predstavitelia NAKA budú na výsluchoch hovoriť o tom, kto im dával konkrétne pokyny na vyfabrikované obvinenia nominantov bývalej vlády. „Vládni predstavitelia sú si veľmi dobre vedomí, že toto mohli vyšetrovatelia NAKA robiť len na základe rozkazov svojich nadriadených a stopy preto budú smerovať priamo k nim, k Lipšicovi a Mikulcovi,“ uviedol R. Fico.

Strana SMER – SD je mimoriadne sklamaná z prístupu premiéra Hegera, ktorý dokázal, že je v podstate len bábkou a nedokáže tento prehnitý režim zneužívania právomocí verejného činiteľa pomenovať. „Nie je možné, aby premiér toleroval takéto pošliapavanie spravodlivosti a právneho štátu,“ podotkol Fico, pričom doplnil, že „budeme svedkami skráteného legislatívneho konania v NR SR, ktoré vyústi v prijatie zákonov smerujúcich k posilneniu Lipšica, oslabeniu Žilinku a budú sa pri tom modliť, aby sa všetky tieto špinavosti, ktoré majú na svedomí zamietli pod koberec.“ 

Zločinný systém s nájomnými udavačmi a zneužívaním právomoci verejného činiteľa musí okamžite skončiť, pretože narúša demokratický a právny charakter Slovenskej republiky a ako prvý musí zo svojho miesta odísť práve minister Mikulec. „Považujeme za škandalózne, že NR SR od 25. júla nie je schopná rokovať o týchto veciach, pretože vládna väčšina odmieta otvoriť schôdzu o vyslovení nedôvery ministrovi Mikulcovi. Strana SMER – SD podala už tri návrhy na odvolanie Mikulca, ktoré vládni poslanci zo strachu znemožnili. Neostáva nám nič iné, ako podať štvrtý návrh na odvolanie Mikulca, aby sa schôdza musela otvoriť v priebehu budúceho týždňa, a aby sme počas nej mohli hovoriť o obludnostiach páchaných na právnom štáte a o škandalóznom zasadnutí Bezpečnostnej rade,“ uviedol na záver R. Fico.

Zdroj: TO strany SMER – SD

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

1 komentár

  1. Ja neviem, ale nejaké neustále predkladanie nejakých návrhov na odvolávanie už nepostačuje! Veď to PSYCHOPATOVO GESTAPO a celá FAŠISTICKÁ koalícia majú ústavnú väčšinu a sú schopní absolútne všetkého, aj takého pokrivenia paragrafov a samotnej ÚSTAVY, že tu už nepomôže absolútne nič!
    Ostáva jedine právna ochrana na úrovni EÚ!!! Tie SWINE v parlamente nikdy neodsúhlasia svoj koniec! A ÚS už ukázal pri ZMARENÍ REFERENDA, že stojí pri FAŠISTOCH!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás