Názory(video) Banky sa vykašlali na ľudí. R. Fico: Jedného...

(video) Banky sa vykašlali na ľudí. R. Fico: Jedného dňa sa doplazíte, keď vám Smer zdvihne bankový odvod dvojnásobne

-

spot_img

(video) Banky sa vykašlali na ľudí. R. Fico: Jedného dňa sa doplazíte, keď vám Smer zdvihne bankový odvod dvojnásobne

Vážení priatelia,

tak a teraz si naozaj nebudem dávať servítku pre ústa. Banky dnes verejne vyhlásili, že nebudú rokovať s jednotlivými politickými stranami o hypotékach a pritom samotné banky potvrdzujú, že v krátkom období sa približne 400 tisíc ľuďom môžu splátky hypoték až zdvojnásobiť. Ak máte splátku 300 eur mesačne, budete platiť 500 alebo aj 600 eur. Kde majú preboha ľudia na to zobrať peniaze?  A odpoveď bánk? Honorability, spektability, magnificencie z bánk v zlatých Mercedesoch a s desaťtisícovými platmi arogantne oznamujú, že nemienia o tom rokovať, lebo vedia, že ich budeme nútiť, aby zo svojich gigantických ziskov boli solidárni, pretože si veľmi dobre pamätajú, ako ich SMER pred niekoľkými rokmi donútil, aby prispievali na splátky hypoték spolu so štátom, aby si mladí ľudia mohli dovoliť naďalej bývať vo svojom.

My sme v SMERe presvedčení, že táto štátna bonifikácia úrokov, ktorá perfektne fungovala za našich vlád sa musí po voľbách okamžite vrátiť, lebo inak príde mnoho ľudí o byty. Počujete bankári? Mnoho ľudí príde o byty. Ale bankári, aby sa nemuseli baviť o spoluúčasti z doslova hlúpych dôvodov odmietajú rokovania. A čo si myslíte, že to novej vláde zabráni konať? Páni bankári, máte obrovské zisky. Tento rok to bude viac ako miliarda. Heger s Matovičom a Kollárom vám zrušili bankový odvod zavedený SMERom a ešte aj arogantne zdvíhate poplatky a kašlete na to, že veľa ľudí bude mať existenčný problém zaplatiť o 200 alebo 300 eur vyššiu mesačnú splátku hypotéky. Ste nenažratí, spoliehate sa, že ľudia, aby neprišli o byt, si budú kupovať menej potravín, oblečenia, nebudú cestovať. A je vám to úplne jedno a bezcitne oznamujete ľuďom, že pomoc majú hľadať len na konci svojho vlastného ramena.

Keď sa v škole učila násobilka, tak ste sedeli v prvej lavici. Keď sa učilo delenie a slovo solidarita, vždy ste chýbali. Že sa nehanbíte a ešte aj v dnešnom oficiálnom stanovisku napíšete, že zvyšovanie splátok hypoték nemá taký negatívny vplyv ako zdražovanie. To si robíte srandu z ľudí, to akože zaplatiť o 200 alebo 300 eur mesačne viac na hypotéku je fajn, ale zlé je zdražovanie? Veď to zdražovanie len skomplikuje splácanie vyšších splátok hypotéky, vy arogantní boháči. To, čo dnes prejavili banky nás utvrdzuje v presvedčení, že netreba mať s nimi zľutovanie, teším sa, ako budete, milí bankári, klopať na dvere, keď vám navrhneme dvakrát vyšší bankový odvod, aby sa ľuďom vôbec nezvýšili splátky hypoték. A želám vám, aby ste sa s tými ziskami zadrhli.

Zdroj: YT Smer, tlačové oddelenie strany SMER – SSD

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás