fbpx
- Reklama -
TV VVVeci Verejné Romana Michelka: Kedy sa Matovič ospravedlní rodičom...

Veci Verejné Romana Michelka: Kedy sa Matovič ospravedlní rodičom Kuciaka za to, že je plne politicky zodpovedný za jeho smrť ?

-

Veci Verejné Romana Michelka: Kedy sa Matovič ospravedlní rodičom Kuciaka za to, že je plne politicky zodpovedný za jeho smrť ?

Prezidentka Zuzana Čaputová má pred sebou ťažké rozhodnutie, ale môže si zaň sama. Pred viac než rokom urobila nevynútenú chybu. Referendum s podobnou otázkou bolo už tretie, no v predchádzajúcich dvoch prípadoch vtedajšia koalícia kladené otázky nedala na Ústavný súd. Asi sa to vnímalo tak, že ak by sa našla tak masívna väčšina voličov, bolo by to plne legitímne. Prezidentka si tak proti sebe popudila množstvo ľudí, stratila takmer všetkých opozičných voličov a v prieskumoch preferencií sa dostala až do stavu nezvoliteľnosti. Využijúc toto jej zakopnutie jej Robert Fico nastavil pascu. V prvej referendovej otázke sa totiž pýta, či občania súhlasia s tým, aby súčasná vláda bezodkladne dala demisiu. Tým išiel jasne proti nálezu Ústavného súdu, ktorý jasne deklaroval, že otázky musia byť všeobecné, teda univerzálne použiteľné, a nie konkrétne platiace a tak povediac ad hoc. Tým dostal prezidentku do veľmi ošemetnej situácie, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou bude rezultovať do vynútenej chyby. Prezidentka Čaputová sotva odolá hlasom ústavných expertov a bude „donútená“ podať prvú otázku na Ústavný súd aj keby nechcela. A to napriek tomu, že jej to politicky poškodí. Stane sa dobrým terčom pre opozíciu a za svoje chybné rozhodnutie tak bude politický platiť dvakrát.

Ak je Igor Matovič kvintesenciou zla, podlosti, zákernosti a babráctva, tak Eduard Heger je kvintesenciou úbohosti, servility a prostoduchosti. Nič nechápe, hovorí vždy od veci a uteká pred zodpovednosťou. Predstava, že niekto takýto sa mohol stať premiérom, je viac než tristná, ale koho iného by si už len taký zloduch a démon ako Matovič mohol vybrať.

Vráťme sa však k otázkam, ktoré mali ostatných tlačovkách odznieť:

- reklama -

• S kým chcete presadiť rozpočet, ak je jasné, že SaS nikdy „prorodinný“ balíček nepodporí? Budete kolenačkovať pred Kotlebom či Beluským?

• Ako chcete odblokovať ústavný zákon o dlhovej brzde, keď Sulík jasne povedal, že to podporí, len ak súčasťou novej dlhovej brzdy bude aj daňová. To je však neprijateľné pre všetkých okrem Sulíka. Ako ho premiér Heger presvedčí z opozície, ak ho nedokázal presvedčiť, keď bol v koalícii?

• No a vrcholom tlačovky by bola otázka, samozrejme umelecký dojem by to malo len vtedy, ak by bol na nej prítomný aj Igor Matovič. Tá otázka by bola nasledovná: „Kedy sa pán Matovič pôjdete ospravedlniť rodičom Jána a Martiny za to, že ste priamo zodpovedný za ich smrť?“ Ako totiž všetci vieme, povalili ste vládu Ivety Radičovej rukou spoločnou a nerozdielnou s Richardom Sulíkom.

Navyše, vy ako nezaradený, rozumej vyhodený poslanec mimo akéhokoľvek klubu ste teda konali bez akéhokoľvek nátlaku, slobodne a s plným vedomím si dôsledkov. No a potom ste vyhlasovali, že vďaka pádu Radičovej vlády prišla k moci mafia a Sulík, ale aj on je priamo osobne zodpovedný za smrť Jána a Martiny. Ak je to teda tak, kedy sa pôjdete za tento svoj zločin ospravedlniť?

No a nakoniec, aké persóny nám možno dopraje trojkaolícia? Miesto Grohlinga Vašečku. Fundamentalizmus do škôl, máme sa na čo tešiť. Na hospodárstvo pôjde asi skrachovaný novinár Kremský a predstaviteľ extrémnych úkonov rektálneho alpinizmu a na spravodlivosti Vetrák. A na zahraničie poradca premiéra Hegera Wlachovský. Korčok za verné služby dostane trafiku, ktorá je ho hodná – bude šéfom GLOBSEC-u.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás