fbpx
ZahraničnéV. Orbán: Chcel by som dosiahnuť, aby sme dostali...

V. Orbán: Chcel by som dosiahnuť, aby sme dostali z Ruska viac zemného plynu

-

V. Orbán: Chcel by som dosiahnuť, aby sme dostali z Ruska viac zemného plynu

Budapešť 28. januára (TASR) – Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán odmietol tvrdenie opozície, že na budúci utorok odcestuje do Moskvy preto, lebo mu to nariadil ruský prezident Vladimir Putin.

„Maďarsko je suverénna krajina, suverénna je aj jeho vláda i jeho vodcovia,“ zdôraznil premiér v pravidelnom piatkovom rozhovore pre verejnoprávnu rozhlasovú stanicu Kossuth Rádió.

Orbán pripomenul, že od roku 2010 usporiadali každý rok maďarsko-ruskú schôdzku na najvyššej úrovni, s výnimkou prvého roka koronavírusovej pandémie.

Najdôležitejšou témou utorňajšieho stretnutia s Putinom budú podľa slov maďarského premiéra vyvážené ekonomické vzťahy.

„Chcel by som dosiahnuť, aby sme dostali z Ruska viac zemného plynu, okrem toho ale budeme hovoriť aj o európskej bezpečnostnej situácii. Záujmom Maďarska je mier,“ podčiarkol maďarský ministerský predseda v súvislosti s rusko-ukrajinským konfliktom s poznámkou, že Maďarsko ako členská krajina Severoatlantickej aliancie a Európskej únie rokovalo o tejto otázke so svojimi západnými spojencami.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás