NázoryV Hlase vládne chaos: E. Tomáš sa vyjadril k...

V Hlase vládne chaos: E. Tomáš sa vyjadril k povolebným spoluprácam a povedal presný opak, čo jeho spolustraníci. Fico ho zmietol

-

V Hlase vládne chaos: E. Tomáš sa vyjadril k povolebným spoluprácam a povedal presný opak, čo jeho spolustraníci. Fico ho zmietol

TOMÁŠ: Progresívne Slovensko sa samo vylučuje z koalície s Hlasom

BRATISLAVA 6. augusta (SITA) – Progresívne Slovensko sa samo svojimi vyjadreniami a krokmi čoraz viac vylučuje z možnej koalície so stranou Hlas-SD. V diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 to povedal poslanec Erik Tomáš. Ako ďalej uviedol, nevie si predstaviť, že by Hlas vládol so stranou, ktorej sociálny expert povie, že dôchodky na Slovensku sú nadštandardné.

„Sociálny expert povedal, že dôchodky na Slovensku sú nadštandardné. Podľa mňa nie sú. Bezpečnostný expert povedal, že treba legalizovať všetky drogy,“ vyhlásil Tomáš. PS podľa neho tiež chce, aby sa v cestovných pasoch neuvádzalo pohlavie držiteľa. „Otec Michal Šimečku (predseda PS, pozn. SITA) povedal o voličoch opozície, že sú svine v ľudských bytostiach. Musím sa voči tomu ohradiť,“ dodal Tomáš.

Robert Fico: ERIK TOMÁŠ SA ČUDUJE ZBYTOČNE. V POLITIKE SA NEDÁ BYŤ SÚČASNE PANNOU AJ POMILOVANOU

Podpredseda Hlasu, môj bývalý dlhoročný hovorca, Erik Tomáš dnes konštatoval, že Hlasu nepomáha, ak ho niekto priraďuje k Progresívnemu Slovensku (PS). Ten niekto je ale predovšetkým samotný predseda Hlasu P. Pellegrini, ktorý v rozhovore pre denník Nový Čas vyhlásil, že SMER- SSD je stranou minulosti, že si so mnou nevie predstaviť spoluprácu a že vládu by najradšej zložil s niekým z rozpadnutej vládnej koalície a s nejakým politickým novotvarom.

Okrem Progresívneho Slovenska tam ale nikoho iného nevidím. Bol to poslanec NR SR pán Kmec, člen Hlasu, ktorý v zahraničnopolitických otázkach vidí úplný súlad s PS a Sas. Bol to politický poradca P. Pellegriniho B. Zala, ktorý vyhlásil verejne, že Hlas urobí všetko, aby nemusel ísť do koalície so Smerom a sú to komentátori z viacerých médií, ktorí o povolebnej spolupráci Hlasu a PS hovoria ako o hotovej veci.

SMER – SSD nikdy nekomentoval prieskumy verejnej mienky. Sú manipulované. A nikdy nezostavoval vládu a nikoho nevylučoval zo spolupráce pred voľbami. Ale má hlavu jasnú ako oblohu po búrke. Logika je neúprosná.

Buď bude základom novej vlády po voľbách spolupráca SMERU – SSD a Hlasu, čo by bolo prirodzené. Veď to bol predseda Hlasu P. Pellegrini, kto ma priateľským listom požiadal o podporu pridruženého členstva Hlasu v Strane európskych socialistov, s čím sme s radosťou súhlasili a dnes sú SMER – SSD a Hlas sesterské strany. My sa k tejto spolupráci hlásime a nestaviame si nelogické podmienky, že s Hlasom áno, ale bez P. Pellegriniho, ako to robí Hlas. Spolupráca SMERU – SSD a Hlasu je zárukou stabilnej vlády so silným sociálnym programom.

No a druhá možnosť je len spolupráca Hlasu a PS. Ak sa Erik Tomáš sťažuje, že za posledný rok jeho stranu všetci lepia k PS, stačilo by, keby podobne ako my, otvorene, bez podmienok Hlas vyhlásil, že základom novej vlády po voľbách 30. septembra 2023 bude spolupráca dvoch sesterských strán v Strane európskych socialistov. Jasné ako facka. Ale to Hlas nikdy neurobí, tak nech sa Erik Tomáš nečuduje.

Ešte závažnejšie je tvrdenie podpredsedu Hlasu Erika Tomáša, že Hlas sa úmyselne nevyjadruje k hodnotovým otázkam. Šak to! A potom je prekvapený, že sú v jednom vreci s PS. SMER – SSD odmieta blúznenie kandidáta PS J. Spišiaka bývalého policajného prezidenta, že treba legalizovať všetky drogy, návrhy PS na registrované partnerstvá, či manželstvá homosexuálov, adopciu detí homosexuálmi, zavedenie nového trestného činu do Trestného zákona, ak sa niekto krivo pozrie na nejakého nebinárneho čudáka alebo iný transrodový výtvor, na pokračovanie vo vojenskej pomoci Ukrajine, na povinné kvóty pre migrantov atď., atď. Hlas je ale ticho, lebo si to nechce pokaziť ani na jednu ani na druhú stranu. V politike nemôžete byť súčasne pannou aj pomilovanou.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás