fbpx
- Reklama -
ZahraničnéUkrajinské prístavy opustilo po obnovení dohody s Ruskom šesť...

Ukrajinské prístavy opustilo po obnovení dohody s Ruskom šesť lodí s obilím 

-

Ukrajinské prístavy opustilo po obnovení dohody s Ruskom šesť lodí s obilím 

Istanbul/Kyjev 3. novembra (TASR) – Najmenej šesť lodí s obilninami vyplávalo vo štvrtok z ukrajinských prístavov, oznámilo turecké ministerstvo obrany. Deň predtým sa Rusko vrátilo k plneniu dohody o vývoze obilia z Ukrajiny cez Čierne more, informuje TASR podľa agentúry AFP.


      „Po obnovení obilninovej iniciatívy odplávalo z ukrajinských prístavov šesť lodí,“ uviedol turecký minister obrany Hulusi Akar, ktorého citovala agentúra Anadolu.


      Moskva v sobotu po útoku na ruskú Čiernomorskú flotilu dočasne odstúpila od dohody o vývoze obilia z Ukrajiny, ktorú v júli pomohlo vyjednať Turecko a Organizácia Spojených národov. Moskva totiž obvinila Kyjev, že použil bezpečné námorné koridory využívané v rámci tejto dohody na útoky dronmi na spomínanú flotilu.

- reklama -


      Turecko a OSN vyvíjali intenzívne diplomatické snahy zamerané na obnovenie dohody, ktorá bola uzavretá s cieľom zmierniť globálnu potravinovú krízu spôsobenú ruskou vojnou na Ukrajine.


      Ruské ministerstvo obrany napokon v stredu uviedlo, že Moskva sa vracia k plneniu dohody po tom, čo dostala od Ukrajiny záruky, že námorné koridory nepoužije na podniknutie útokov.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás