ZahraničnéTURECKO: Erdoğan označil Netanjahua za „mäsiara Gazy“

TURECKO: Erdoğan označil Netanjahua za „mäsiara Gazy“

-

TURECKO: Erdoğan označil Netanjahua za „mäsiara Gazy“

ANKARA 29. novembra (SITA/AP) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan v stredu obvinil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua zo spáchania „najhorších zverstiev“ storočia, za čo sa do histórie zapíše ako „mäsiar Gazy“. Líder Turecka, ktorý je hlasný kritik izraelských vojenských akcií v Pásme Gazy, zároveň povedal, že jeho vláda zabezpečí, aby sa Izrael zodpovedal, za svoje konanie pred medzinárodnými súdmi.

Erdoğan v prejave k poslancom vládnej strany tiež vyhlásil, že konanie Izraela podľa neho podnecuje antisemitizmus, zatiaľ čo západní lídri podnecujú nenávisť voči islamu.

„Vraždami, ktoré spáchal v Gaze, Netanjahu podnecuje antisemitizmus a ohrozuje bezpečnosť izraelského ľudu a celého židovského ľudu. Imigranti žijúci v (západných) krajinách platia cenu za nezodpovednú rétoriku západných lídrov, ktorí démonizujú Palestínčanov,“ povedal turecký prezident.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás