TV VV(VIDEO) R. FICO: POTENCIÁL SMERU A HLASU JE TAK...

(VIDEO) R. FICO: POTENCIÁL SMERU A HLASU JE TAK VYSOKÝ, ŽE MÔŽU VYHRAŤ PARLAMENTNÉ VOĽBY A ZOSTAVIŤ VLASTNÚ VLÁDU

-

spot_img

(VIDEO) R. FICO: POTENCIÁL SMERU A HLASU JE TAK VYSOKÝ, ŽE MÔŽU VYHRAŤ PARLAMENTNÉ VOĽBY A ZOSTAVIŤ VLASTNÚ VLÁDU

„Ak chceme vyhrať nasledujúce parlamentné voľby a vrátiť na Slovensko právny a sociálny štát, je našou povinnosťou spolupracovať. Potenciál SMERu a Hlasu je tak vysoký, že možno aj samotný je schopný vyhrať parlamentné voľby tak, že takáto dvojzostava bude schopná zostaviť novú vládu. Bol by som rád, keby sme rovnako intenzívne rozhovory viedli aj so Slovenskou národnou stranou,“ uviedol Robert Fico.

Druhá téma vedenia strany bola téma blížiaceho sa referenda a petičnej akcie. SMER – SD opakovane avizoval, že má záujem stáť na čele celej organizácie spojenej s prípravou petičnej akcie. Treba však počkať do rokovania Národnej rady (NR) SR o amerických základniach na Slovensku, čo by malo byť budúci týždeň. 

Tretia téma bola voľba predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). „Obrátil som sa listom na predsedu Národnej rady Slovenskej republiky pána Kollára s tým, že žiadame od neho verejné vyhlásenie, či bude vládna koalícia rešpektovať historické pravidlo, že táto významná ústavná kontrolná pozícia patrí opozícii. Dostali sme odpoveď hodnú predsedu Národnej rady Slovenskej republiky. Tvrdiť nezmysly typu, že pán Mitrík, ktorý bol zvolený v roku 2015 za predsedu NKÚ bol náš kandidát, to je strata súdnosti a trošku nás to aj uráža. V roku 2015 SMER – sociálna demokracia tvoril vládu. Nemali sme žiadnych koaličných partnerov. Bol nám predložený od vtedajšieho predsedu SDKÚ pána Freša, aby kandidoval za predsedu NKÚ ich kandidát, bývalý poslanec NR SR za SDKÚ, ale najmä riaditeľ Slovenskej informačnej služby za vlády Ivety Radičovej pán Mitrík, čo sme my povedali v poriadku,“ pripomenul R. Fico.  SMER – SD má niekoľko pripravených mien, no počká na verejné vyjadrenie predstaviteľov koalície, či to má zmysel.

Posledná téma vedenia strany bolo zhodnotenie včerajšieho príhovoru prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorý sa týka situácie na Ukrajine. R. Fico ocenil prezidentkin príhovor, nakoľko jasne zadefinovala svoju pozíciu. Tá nie je ani slovenská, ani európska, je čisto proamerická. Táto pozícia však vyvoláva aj nenávisť voči Ruskej federácii a strach z vojnového konfliktu. „Plne rešpektujem, že pani prezidentka sa jasne prihlásila ku svojim politickým koreňom, ale v žiadnom prípade nemôžem s jej názormi súhlasiť. Vážená pani prezidentka, som jediný aktívny slovenský politik, ktorý bol v roku 1992 pri schvaľovaní Ústavy Slovenskej republiky a aj som za túto ústavu zahlasoval. Ak k tomu pridám tri desaťročia pôsobenia vo vrcholovej politike, beriem si svoje právo a dôrazne Vám chcem, pani prezidentka, pripomenúť povinnosti, ktoré máte z Ústavy Slovenskej republiky. Ústava Slovenskej republiky Vám nedáva právo zastupovať americké záujmy. Ústava Slovenskej republiky Vám jasne hovorí, že musíte obhajovať slovenské záujmy a záujmy občanov Slovenskej republiky,“ uviedol R. Fico. Prezidentka nedávno vyhlásila, že nerozumie krajine, v ktorej žije. Šokovala, keď vyhlásila, že názor takmer polovice národa na úlohu USA v rusko-ukrajinskom konflikte, že je to omyl. Národ však nejde zmeniť. Nedá sa ho vymeniť tak, aby ľudia počúvali americké reči a záujmy. Ak je niekto vymeniteľný, sú to politici. 

„O dva týždne začne na územie SR prichádzať kontingent 3000 po zuby ozbrojených amerických vojakov a tisíc kusov vojenskej techniky. A majú ísť na nejaké vymyslené vojenské cvičenie, o ktorom všetci vieme, že je len zámienkou na dlhodobejšiu prítomnosť amerických vojakov na území Slovenska. Preto sa obraciame na pani prezidentku. Boli by sme radi pani prezidentka, keby ste sa vrátili k slovenským koreňom vášho prezidentského úradu a keby ste ako hlavný veliteľ Ozbrojených síl Slovenskej republiky rozhodli o odložení tohto nezmysleného provokačného slovensko-amerického cvičenia, ktorého jedinou úlohou je zvyšovať napätie v strednej a východnej Európe,“ uzavrel R. Fico.

Zdroj: TO strany SMER – SD

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás