TV VVR. FICO: SVOJVÔĽA ČURILLOVCOV POKRAČUJE POD PRIAMOU OCHRANOU PREMIÉRA...

R. FICO: SVOJVÔĽA ČURILLOVCOV POKRAČUJE POD PRIAMOU OCHRANOU PREMIÉRA ÓDORA A PREZIDENTKY ČAPUTOVEJ

-

spot_img

R. FICO: SVOJVÔĽA ČURILLOVCOV POKRAČUJE POD PRIAMOU OCHRANOU PREMIÉRA ÓDORA A PREZIDENTKY ČAPUTOVEJ

Na dnešnej tlačovej besede strany SMER – slovenská sociálna demokracia jej predseda Robert Fico uviedol, že v minulosti boli prezentované rôzne dôkazy o čurillovcoch, no dnes je to už posledný klinec. Zopakoval, že všetko sa deje s plným vedomím premiéra Ódora a prezidentky Čaputovej.

V minulosti sa vytvoril obraz, že obvinený Ďurka má na Úrade inšpekčnej služby (ÚIS) mať nepodstatnú prácu úradníka. My však vieme, že je tretí v poradí najvyšší predstaviteľ ÚIS. Na samom vrchu tejto služby stojí pán Juhás, osobný kamarát pána Lipšica. Číslo dva je funkcionár ÚIS pán Svítok. Jeho manželka kandiduje za stranu Demokrati a je veľmi aktívna.

Na tlačovej besede bol prezentovaný návrh uznesenia zo 7.6.2023 podpísané Ďurkom. Týmto začína trestné konanie bez vznesenia obvinenia a hovorí sa tam, že vznikla organizovaná zločinecká skupina zložená z ľudí obvinených v rôznych kauzách, ktorí mali zbierať peniaze na ovplyvňovanie presne nestotožnených policajtov a iných predstaviteľov prokuratúry a ďalších orgánov na spochybňovanie vecí vedených proti obvineným. „Toto uznesenie je prvým dôkazom, že Hamran klame pred celým národom, keď tvrdí, že čurillovci s tým nemajú nič spoločné. Ako s tým nemajú nič spoločné, keď jeden z obvinených čurillovcov vydáva uznesenie, ktoré je podkladom na zadržanie riaditeľa Slovenskej informačnej služby a riaditeľa Národného bezpečnostného úradu ako najvýznamnejších bezpečnostných orgánov tohto štátu?“ pýta sa R. Fico.

Ďurka teda odchádza na ÚIS, má kontrolovať, aby čurillovci neboli odsúdení, minister vnútra Šimko prichádza o svoje zamestnanie, lebo sa nestotožnil s vecami, ktoré sa diali. Ďurka však ide na NAKA, kde sa vypočúval v trestnej veci kajúcnik Peter Petrov alias Tiger. Tohto mal vypočúvať vyšetrovateľ NAKA, no pred vypočutím s ním hovoril Ďurka, ktorý tam však nemal čo robiť.

Na tlačovej besede bola prezentovaná nahrávka zo septembra tohto roku, kedy prichádza útok na Tibora Gašpara, vyšetrovateľa Stahla, riaditeľa SIS a NBÚ. Tu jasne Ďurka hovorí Tigrovi, čo treba vo výsluchu do zápisnice povedať. Vo fáze prípravného konania, kedy svedok má prísť vypovedať a má byť poučený na začiatku výsluchu, k čomu ide vypovedať. A to v čase, keď už je na inšpekcii do vyšetrovania vedeného na NAKA. Kajúcnik Tiger tu ďalej hovorí, že Makó účelovo vypovedá vo veľa konaniach a teraz sa bojí. Je tu navyše potvrdené, že udavači majú obrovské výhody. Pokiaľ ide o Makóa je vypočutých sedem ľudí a všetci potvrdili, že mu dávali peniaze. A dodnes nebolo vznesené obvinenie proti Makóovi.

R. Fico uviedol, že do médií prišiel list, ktorý napísal pán Imlej z ÚIS, súčasný nadriadený Diany Santusovej. List bol adresovaný premiérovi Ódorovi. Z tohto listu vyplýva, že Imlej dostával priame pokyny od Juhásza, Svítoka a od Ďurku. Pán Imlej v liste tvrdí, že pochopil, že vedenie úradu si začalo pripravovať alternatívu, keď nesplní „špinavú prácu“ voči D. Santusovej, bude odstavený. Po tomto sa jeho nadradení rozhodli že nie je „ich človek“ a rozhodli sa ho tiež zbaviť prevedením na funkciu staršieho vyšetrovateľa KR PZ v Košiciach, čo je významný kariérny posun smerom dole. A jeho preloženie podpisuje Ódor. Na záver pán Imlej potvrdzuje, že Svítok inicioval založenie operatívneho spisu, kde predmetom malo byť konanie v spolupáchateľstve D. Santusovej a pána Imleja v tom, že Diana Santusová mala byť fiktívne práceneschopná a jej nadriadený ju mal kryť.

R. Fico ďalej zverejnil oficiálnu sťažnosť pani Santusovej, ktorú podala na vedenie ÚIS a na generálnu prokuratúru. Jej nadriadený Svítok pod vplyvom alkoholu na školení dával sexuálne návrhy, neskôr ju aj fyzicky obťažoval. Samozrejme premiér Ódor ani prezidentka nereagujú, jednoznačne kryjú zločiny, dokonca sa Ódor na tom podpisovaním personálnych rozkazov na tomto zúčastňuje. „Keď po tomto pani Santusová odmietla pána Svítoka, tak Juhás, Svítok a Ďurka dali pokyny Imlejovi, jej nadriadenému, musíš ju zlikvidovať. Keď on to odmietol a za odmenu podpísal minister vnútra Ódor rozkaz, pretože len minister môže takéto rozhodnutie prijať a preradil ho na horšie pracovné miesto,“ vysvetlil Robert Fico.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás