fbpx
TV VVTB B. Kollár: SME, Nko, Aktuality, odteraz vám nebudem...

TB B. Kollár: SME, Nko, Aktuality, odteraz vám nebudem odpovedať na žiadne otázky

-

TB B. Kollár: SME, Nko, Aktuality, odteraz vám nebudem odpovedať na žiadne otázky

BRATISLAVA 4. októbra (SITA) – Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) označil dnešný zásah NAKA v jeho Fun rádiu za „smiešny policajný cirkus“. Podľa jeho slov si prišli policajti na piatich autách za sprievodu televíznych kamier pre štyri faktúry, ktoré im už pred tromi mesiacmi dala právnička rádia. „Pravá ruka nevie, čo robí ľavá,“ povedal. Tvrdí, že ide o prekrytie vážneho problému, že dnes v noci nám zaviedli hraničné kontroly Česi, Poliaci aj Rakúšania. Zdôraznil, že nikto nebol obvinený ani zadržaný.

Zároveň dodal, že policajti sa vnútri správali veľmi korektne a slušne, za čo im ďakuje. „Dokumenty už dávno majú v NAKA tri mesiace. Toto nie je politická akcia, to odmietam a určite sa k tomu nepridám, keď niekto bude hovoriť, že to je politika, ale je to cirkus na prekrytie problému,“ povedal Kollár. Vedenie polície chce podľa neho prekryť svoju vlastnú neschopnosť a snaží sa, aby večerné správy zaplnila akcia NAKA, a nie zavedenie hraničných kontrol. „Keď sme ako politici upozorňovali premiéra Ódora a policajného prezidenta, aby sa rozhýbal a konečne začal chrániť hranice, tak pre nich to bolo nepredstaviteľné a vraj to nemá zmysel. Hlavne, že Česi kontroly zaviedli a už majú prvé desiatky migrantov chytených, ktorých nám budú vracať,“ skonštatoval.

K zásahu vo firme Slovclean, ktorá je blízka bývalému poslancovi Národnej rady SR Martinovi Borguľovi (kandidoval za Sme rodina), Kollár uviedol, že už od roku 2020 mala polícia kompletné účtovníctvo spoločnosti. „Pred asi tromi mesiacmi to vrátili a teraz si prišli z toho vypýtať nejakú časť. Je to normálne?“ povedal a dodal, že s Borguľom podnikateľsky nemá nič spoločné.

Kollár na tlačovej konferencii zároveň oznámil, že odteraz nebude odpovedať na otázky SME, Denníka N ani portálu Aktuality.sk, pretože sú podľa jeho slov „propagandisti“. Povedal, že doteraz bol osem rokov zdržanlivý, ale už na to nemá žiadny dôvod.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes od rána zasahuje na niekoľkých miestach Slovenska vrátane Bratislavy. Okrem Fun rádia zasahuje aj v spoločnosti Slovclean, ktorá je blízka bývalému poslancovi Národnej rady SR Martinovi Borguľovi (kandidoval za Sme rodina). Polícia uviedla, že ide o akciu s názvom Targety, ktorá je zameraná na objasnenie rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti páchanej v období rokov 2011 až 2021. Vyčíslená škoda na DPH je približne 7,5 milióna eur. Polícia aktuálne vykonáva procesné zaisťovacie úkony na 17-tich miestach v rámci celého Slovenska.

Generálny riaditeľ spoločnosti Radio Group a.s., ktorá prevádzkuje Fun rádio, Rastislav Dutka dnes vo svojom stanovisku uviedol, že si nie sú vedomí žiadneho porušenia zákonov. Orgánom činných v trestnom konaní (OČTK) ponúkli plnú spoluprácu a predložili všetky požadované dokumenty a informácie. „Sme pevne presvedčení, že naša spolupráca s OČTK povedie k rýchlemu vyjasneniu tejto situácie. Sme slobodné a nezávislé médium. Napriek takémuto zásahu však máme plnú dôveru k schopnosti OČTK vykonávať povinnosti v súlade s platnými zákonom a predpismi a len v nevyhnutnej miere,“ vyjadril sa Dutka k zásahu NAKA.

Zdroj: eReport.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. A prečo ti Borisko nehelfnú Žilinka , Pčolinský?
    riaditelia nemocníc, či predsedovia súdov ktorých si zachránil pred zrušenim??!
    Dáko ti otrnulo, lebo doteraz si sa tváril že bez tvojho pričinenia by netiekla voda a nevyšlo slnko…

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás