fbpx
- Reklama -
DomáceSmrť M. Lučanského: Vyjadril sa M. Radačovský, ktorý vyrazil...

Smrť M. Lučanského: Vyjadril sa M. Radačovský, ktorý vyrazil do útoku. Podal tr. oznámenie a Kolíkovej komisiu nazval pravými slovami!

-

Smrť M. Lučanského: Vyjadril sa M. Radačovský, ktorý vyrazil do útoku. Podal tr. oznámenie a Kolíkovej komisiu nazval pravými slovami!

Včera sme zverejnili trestné oznámenie, ktoré podal splnomocnený zástupca rodiny Lučanskej, JUDr. Miroslav Radačovský.

Z textu trestného oznámenia, ktoré bolo adresované Generálnej prokuratúre SR, vyplýva, že je podozrenie, že niekto klame a vyšetrovanie preukazuje nezrovnalosti.

Nižšie je spomínané trestné oznámenie:

- reklama -

Ku danému trestnému oznámeniu a niektorým okolnostiam prípadu zosnulého generála Milana Lučanského sa dnes vyjadril aj jeho právny zástupca JUDr. Miroslav Radačovský:

Podľa JUDr. Miroslava Radačovského mala ministerka Kolíková plné právo zriadiť kontrolnú komisiu, avšak za nie pekný počin, už na začiatku jej zriadenia JUDr. Radačovský považuje skutočnosť, že sa nemohol stať jej členom. Nie je dobré, aby na jednej strane tu bolo rozhodnutie politické, teda záverečná správa takejto komisie a na druhej strane reálne prebiehajúce trestné konanie, myslí si JUDr. Radačovský.

Záverečnú správu Kolíkovej komisie považuje JUDr. Radačovský za pamflet, nakoľko mal množstvo vedomostí, aby tú správu odročili, kým sa neukončí riadne prebiehajúce konanie. Ďalej uviedol, že mu nebolo možné byť účastníkom tlačovej besedy, kde sa prezentovala záverečná správa, ktorá bola konečnou za činnosťou Kolíkovej komisie. JUDr. Radačovský spomenul, že ani tieto skutočnosti ho neodradili pokračovať v zastupovaní rodiny Lučanských aj naďalej.

JUDr. Radačovský nám povedal, že okrem nezrovnalostí, ktoré sú uvedené vo vyššie uvedenom trestnom oznámení, existuje množstvo ďalších záležitostí, ktoré vzbudzujú pochybností. V kontexte týchto skutočností uviedol, že bude na daných nejasnostiach intenzívne pracovať, avšak potrebuje ich mať najprv podložené dôkazmi. Jeho práca sa zintenzívni v najbližších dňoch po návrate na Slovensko zo Štrasburgu.

Podľa slov JUDr. Radačovského sa vyšetrovanie neblíži ku koncu, nakoľko sám navrhol minimálne ďalších 30 dôkazov v rámci dokazovania. Ukončenie vyšetrovania by podľa jeho názoru zjavne nebolo v súlade so zákonom. JUDr. Radačovský bude na daných vyššie spomínaných úkonoch cez leto pracovať, pevne verí, že sa nimi budú OČTK zaoberať, nakoľko podľa jeho slov by bolo čudné, ak by to tak nebolo.

V otázke širších okolností prípadu tragicky zosnulého generála Lučanského nám JUDr. Radačovský povedal, že jediné na čom mu záleží je dôvera rodiny Lučanských a nezaujíma ho, kto si danom prípade ,,prihrieva“ politickú, či mediálnu ,,polievočku“.

Autor: Dušan Deák

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás