NázoryŠibe im? EÚ chce zrušiť slovo Vianoce, lebo môže...

Šibe im? EÚ chce zrušiť slovo Vianoce, lebo môže urážať nekresťanov

-

spot_img

Šibe im? EÚ chce zrušiť slovo Vianoce, lebo môže urážať nekresťanov

Načisto sme sa zbláznili? Celý rozhovor s hlavou katolíckej cirkvi, pápežom Františkomnájdete na Vatican News. Zdá sa, že Európskej únii už niet pomoci. A že otvorenosť, liberalizmus a rovnosť môžu byť zhubné, ak prerastú v ortodoxný fanatizmus. Tak ako sa to deje pri akomkoľvek náboženstve, či ideológii.

Načisto sme sa zbláznili?

Kritika sa najmä v zahraničí, zniesla na predstaviteľov Európskej únie, potom, ako vysvitlo, že sa snaží „zrušiť Vianoce.“ Zamestnanci v Bruseli mali taktiež dostať nariadenie, aby sa slovu „Vianoce“ vo svojich konverzáciách vyhýbali. Vraj kvôli „vyššiemu cieľu.“ Vianoce môžu byť urážkou pre nekresťanov.

Ak by sa vám zdalo, že ide len o nejaký sci-fi film, či „hoax,“ žiaľ nie. Autorka tohto článku teda pochybuje o tom, že by stránka Vatican News a pápež František, šíril hoaxy a dezinformácie. 

Pápež o nacizme

„Tento dokument EÚ o Vianociach je anachronizmus,“ vyjadril sa pápež a dodal: „V histórii sa o to pokúšali mnohé diktatúry. Chcel to Napoleon, komunisti i nacistická diktatúra. Nikdy doteraz to nefungovalo. Mrzí ma, že teraz s tým prišla Únia, ktorú považujem za nevyhnutnú.“

Od ideálov k ideológii

„Európska únia musí vziať do rúk ideály otcov zakladateľov, ktorými boli ideály jednoty, veľkosti, a dávať si pozor, aby sa z týchto ideálov nestala cesta ideologickej kolonizácie. To by mohlo viesť k rozdeleniu krajín a spôsobiť úpadok Európskej únie,“ skonštatovala hlava katolíckej cirkvi.

Pápež tiež podotkol, že suverenita Európskej únie spočívala doteraz v tom, že toto spoločenstvo rešpektovalo zvyky, tradície a špecifiká jednotlivých krajín. A nikdy by sa nemala stať tým, kto bude „ideologickým kolonizátorom.“ 

„Práve som sa vyjadril, že táto snaha Únie „zrušiť Vianoce“ je anachronizmom. Teda dúfam, že len nímA že táto snaha patrí minulosti a nie prítomnosti, či budúcnosti,“ uviedol pápež František. 

Zdroj: eREPORT/Vatican News

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

4 Komentáre

  1. Veď my v tejto Americkej kolónii už máme dávno „MaroChrismasy“, akéže vianoce ? Veď to sú Putinovské anachronizmy.

  2. No my krestania stale mame vianoce a zostane to tak, Vy kludne majte to co chcete.Hmmm, niekto ma rad holky, niekto vdolky.Mas len to co chces mat.

  3. nehodilo sa vam, co som napisala? aj tak budem mat vianoce, kedy budem chciet,myslite si co chcete.Mozete blokovat dalej.

  4. Absurdistan! Štetky si budú dávať pozor a my si budeme naďalej ctiť naše hodnoty. Naše Vianoce si nedáme vziať. Toto môže napadnúť iba kreténov.????

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás