fbpx
NázoryRadičová sa rozhovorila o Ficovi a Matovičovi. Jej slovám...

Radičová sa rozhovorila o Ficovi a Matovičovi. Jej slovám neuveríte

-

Radičová sa rozhovorila o Ficovi a Matovičovi. Jej slovám neuveríte

Bývalá premiérka a sociologička Iveta Radičová v rozhovore pre Denník N hovorila aj súčasnej politickej situácii na Slovensku. Prezradila, čo bol moment, ktorý spôsobil, že vládna koalícia má chaotický spôsob vládnutia, aj to, prečo si myslí, že Robert Fico ešte stále ostáva v politike.

Bývalá aktívna politička zhodnotila aj pôsobenie expremiéra a súčasného ministra financií Igora Matoviča. „Igor Matovič je talentovaný politický marketér. Bez diskusie. Vie, vzbudiť emócie tak rovnako silno pozitívne ako aj negatívne. On nemá nič medzi tým. Vymklo sa mu to z rúk,“ myslí si bývalá premiérka.

Tam nemôže používať metódu, ráno sa zobudím, mám nápad a idem s ním von. To nejde. Potom to tak dopadne, že večer zistí, že asi to nebude priechodné. Tým pádom prichádza o meno a renomé. Dôsledok bol pád vlády, demisia šiestich ministrov a obávam sa, že odvtedy pretrvávajúci chaos v spôsobe vládnutia tejto vládnej koalície,“ dodala. Napriek tomu si myslí, že súčasná vládna koalícia možno aj dovládne. „Dávam im druhú šancu,“ vyjadrila sa, hoci im má čo vyčítať. „Nerozmýšľajú systémovo a komplexne a nemajú jasne zadefinované priority,“ povedala Radičová.

„Je to nesmierne nadaný politik, to si treba uvedomiť,“ povedala na margo Fica Radičová. „Je to politik, ktorý trikrát po sebe vyhral voľby. Je to politik, ktorý raz vyhral s ústavnou väčšinou. To sa mi nikdy nepodarilo. Je to politik, ktorý dokáže vnucovať a vkladať témy verejného diskurzu. On ich určuje. On ich dokonca dokáže určovať aj z pozície opozície. Určuje priebeh a spôsob parlamentnej schôdze. Všimnite si, ako ovplyvňuje rozhodovanie vládnej koalície, ktorá nastúpila s ústavnou väčšinou. Konštatujem, že je to profesionálne veľmi talentovaný politik,“ prezradila expremiérka s tým, že dôvodov, prečo stále ostáva v politike môže mať niekoľko.

Jedným z nich je, že sa nezmieril s tým, že v roku 2018 musel opustiť pozíciu premiéra a ďalším, že chce využiť politickú silu, aby sa zachránil vzhľadom k niektorým korupčným škandálom, ktoré sa momentálne vyšetrujú. Radičová zdôraznila, že ide o hypotézy a nehovorí o trestnoprávnej zodpovednosti, ale o politickej zodpovednosti. Expremiérka tiež nepredpokladá, že by išiel do súboja o prezidentské kreslo, hoci bude záležať aj od kandidátov.

Zdroj: eREPORT

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás