fbpx
NázoryR. Fico aj Ľ. Blaha vyzývajú na protesty

R. Fico aj Ľ. Blaha vyzývajú na protesty

-

R. Fico aj Ľ. Blaha vyzývajú na protesty

R. FICO: ODPOVEĎOU NA ODMIETNUTIE ZVOLANIA MIMORIADNYCH SCHÔDZÍ K STAVU ZDRAVOTNÍCTVA A ZDRAŽOVANIU BUDÚ VEREJNÉ PROTESTY

Predseda strany SMER– sociálna demokracia Robert Fico na začiatku dnešnej tlačovej besedy uviedol, že niektorým vyjadreniam a krokom súčasnej vlády nerozumie. Pred niekoľkými týždňami totiž vláda na čele s prezidentkou Z. Čaputovou vyhlasovala, že Slovensko a slovenské zdravotníctvo je pripravené na zvládnutie tretej vlny pandémie. Pripravené však nie je nič, počet obetí narastá, v skladoch sú nepoužité pľúcne ventilácie, zo Slovenska odchádzajú lekári a sestry. SMER – SD sa rozhodol na túto situáciu reagovať zvolaním mimoriadnej schôdze v spolupráci s nezaradenými poslancami okolo Tomáša Tarabu. Na tejto schôdzi chceli hovoriť o východiskách krízy v zdravotníctve, no schôdza bola zamietnutá, pretože koalícia sa bojí rokovať o tom, do akého stavu dostala slovenské zdravotníctvo. Návrh uznesenia, ktorý mal predložiť poslanec T. Taraba obsahoval konkrétne prvky, ktorými žiadal vládu o ich realizáciu. „Sme vyzývaní ako opozícia, aby sme dávali svoje nápady a návrhy na riešenie nielen covid krízy, ale aj stavu zdravotníctva. Prvýkrát sme sa to snažili urobiť pred dvomi mesiacmi, pretože naše informácie boli úplne opačné, ako boli informácie premiéra Hegera a ministra Lengvarského, ktorí všetkých ubezpečovali, že slovenské zdravotníctvo je v najlepšom stave. My sme mali informácie ako opoziční politici, že slovenské zdravotníctvo je pred totálnym kolapsom. To, čo sme chceli spraviť na tejto schôdzi, bolo opýtať sa v mene občanov, nielen kde sú takzvané ventilátory, chceli sme sa pýtať, ktorý je ten zdravotnícky personál, ktorý mal byť zaškolený, pretože nestačí iba nakúpiť ventilátory a nechať ich v krabiciach zabalené, ale sú potrební ľudia, ktorí ich budú obsluhovať. Chceli sme sa pýtať ministra zdravotníctva, z akého dôvodu veľkú časť lekárskej obce ignoruje. Nie je viac ponižujúce, ako to, že musí 120 osobností napísať list premiérovi Hegerovi, aby sa s nimi láskavo stretol kvôli tomu, že je ohrozená zdravotná starostlivosť?“ uviedol poslanec T. Taraba. Napriek tomu, že premiér tento list dostal, k žiadnemu stretnutiu nedošlo. 

Robert Fico pripomenul dva zásadné rozdiely, pokiaľ ide o ponímanie boja proti pandémii zo strany opozície a vládnej koalície. „SMER – sociálna demokracia by bez akéhokoľvek zaváhania použil finančné prostriedky na stabilizáciu lekárov a zdravotných sestier. Nebudeme vyčítať vláde zvýšenie deficitu, prípadne zvýšenie verejného dlhu, ak sa použijú okamžite peniaze na to, aby sa vrátili do práce ľudia, ktorí odišli do predčasného dôchodku, prípadne, aby sme našli aj tých, ktorí postupne odišli do blízkeho zahraničia alebo prestali pracovať v oblasti zdravotníctva z dôvodov podmienok, ktoré sú pre týchto ľudí neakceptovateľné. Druhý rozdiel je v prístupe k ľuďom. Od samého začiatku tvrdíme, že sa treba venovať pacientovi, akonáhle je uňho zistený covid. Treba mu dať lieky zadarmo, treba mu dať lekársky protokol, treba mu dať užitočné telefónne číslo, kde sa dozvie, ako má postupovať podľa toho, aké príznaky má. Plus keby sme nakúpili viac ako tisíc pľúcnych ventilácií, tak by nemohli skončiť v nejakom tajnom sklade, ale ten rok a pol by sa využil na prípravu ľudí, ktorí by tieto pľúcne ventilácie vedeli potom aj ovládať,“ priblížil R. Fico.

- reklama -

Druhá mimoriadna schôdza, ktorá bola na dnes zvolaná, sa týkala drastického zdražovania, čo je už možno piaty pokus dostať túto tému na schôdzu rokovania NR SR. Dnes sa dokonca dostáva téma chudoby a zdražovania už pred covid, treba očakávať v roku 2022 obrovské sociálne výbuchy. V roku 2022 priemerná rodina minie jeden mesačný plat iba na zdražovanie. „My sme chceli sem postaviť pána Sulíka, pána Hegera, nech nám povedia, čo s tým idú robiť. My ponúkame znižovanie DPH, pokiaľ ide o ceny energií, ponúkame plynové vratky, ako sme to už robili aj v minulosti. Ponúkame prácu s cenou energií, pretože sa dá pri cene elektriny pracovať s niektorými položkami, ktoré majú vplyv na celkovú cenu. Povedzte mi, prečo táto vláda neponúka okrem šmýkania sa na toboganoch a pekných nechtov, nič?“ pýta sa predseda SMERu – SD. Koalícia však túto schôdzu neotvorila, pretože ju tieto problémy nezaujímajú. Preto podľa R. Fica, keďže koalícia nechce prijímať žiadne zákony, odmietajú podania na ústavný súd, na mimoriadnych schôdzach bránia prerokovať konkrétny program, je jediným východiskom organizovanie verejných protestov.

Na Facebooku vyzval dnes na organizovanie protestov aj podpredseda strany SMER – SD a poslanec NR SR Ľuboš Blaha:

IDEME DO ULÍC!
Vládna chunta pred chvíľou ohlásila, že Slovensko sa vráti k segregácii – obchody sa otvoria pre zaočkovaných nadľudí, aby mohli pred Vianocami veselo šíriť vírus.

 1. Matovič otvorene priznal, že prvé týždne po nakazení roznášajú zaočkovaní Covid rovnako ako nezaočkovaní. A Svetová zdravotnícka organizácia dodáva, že prenášajú Covid len o 40% menej.
 2. A preto si od nich – logicky – nikto nepýta testy a budú môcť bez obmedzení labzovať po obchodných centrách. Pomôžeme trochu tete Delte – rehlia sa na vláde – nech žije segregácia!
 3. A keď to dopadne tak, ako minulý rok, že bude Slovensko zase majster sveta v úmrtiach na Covid, tak sa vláda postaví a zase bude vrieskať, že za to môžu nezaočkovaní. Tí nezaočkovaní, ktorých zavreli doma a spravili z nich podľudí. Tí nezaočkovaní, ktorí sa musia poctivo testovať.
 4. Z pandemického hľadiska je to čistý bullshit. A z politického hľadiska sme zase o krok bližšie k fašizmu. Delíme ľudí na dve kategórie, slobodní a neslobodní – pričom vírus roznášajú obidve. Celé zle.
 5. Matovič vzdal svoj nápad s „boriskami“ a teraz ponúka keš. O polovicu nižší. Z nejakého čudného dôvodu sa o to, aby rástli zisky Pfizeru, nestará marketingové oddelenie americkej korporácie, ale slovenská vláda.
 6. Majú dosť peňazí, aby pomohli všetkým seniorom, ale nie – oni si 300 mega strčia do vlastných vačkov a seniorom hodia odrobinky. Aj to len tým, ktorí sa dajú proti svojej vôli zaočkovať. Mafia v praxi.
 7. A segregácia veselo pokračuje. Ak sa seniori zaočkujú, dostanú 200-300 eur. Ak nie, nedostanú nič. Môžu aj umrieť od hladu – vládu nezaujímajú. Sú podľudia a ešte im možno zoberú aj bezplatnú zdravotnú starostlivosť.
 8. Iróniou je, že celému tomuto kolosálnemu vydieraniu hovoria „dobrovoľnosť“. Orwell 2021. A vraj ak to nepôjde takouto „motiváciou“ (akože, zbavíme ťa práv, zavrieme doma, pripravíme o robotu a nedáme ti peniaze), tak pristúpia k povinnému očkovaniu.
 9. Matovič sa otvorene vyhráža, že toto je posledný pokus o „dobrovoľne nasilu“… A potom už nastúpi otvorený fašizmus. Remišová vyzýva Čaputovú, aby vyzvala k povinnému očkovaniu – lebo dámy zjavne pretekajú o to, ktorá menej používa mozog.
 10. V Denníku N nás už zavaľujú anketkami, kde všetci respondenti z liberálnych kaviarní a vládnych úradov poslušne verklíkujú, že povinné očkovanie na experimentálnu vakcínu, z ktorej môžeš aj umrieť, je vrcholom slobody a demokracie.
 11. Hej, hej, aj Der Stürmer vraj mával takéto anketky – spýtali sa šéfa Gestapa, veliteľa SA, riaditeľa oddelenia rasovej politiky a dokonca aj námestníka v Buchenwalde. A všetci sa vzácne zhodli, že Árijci sú nadľudia a Židov a Slovanov treba likvidovať.
 12. Rozbehlo sa to naplno. Za pár týždňov to tu máme. Na tlačovke zazneli aj vyhrážky – máte čas do Vianoc, potom už úplatok od mafie nedostanete. Potom príde malý dvor a veľký bič.
 13. Čiže máš si čím skôr pichnúť vakcínu proti Delte, aj keď nevieme, či bude fungovať na Omikron. Lebo však čo to bude Pfizeru ležať na sklade? Američania predsa potrebujú svoje miliardy!
 14. A tak donútime ľudí zaočkovať sa na Deltu a potom v januári zistíme, že treba novú vakcínu na Omikron a potom ich donútime, aby sa preočkovali na Omikron. A potom príde nejaká Lambda. A potom Jota, Éta, Omega…
 15. Zlé jazyky hovoria, že vo Pfizeri už vynašli vakcínu na Lambdu, skôr než sama Lambda stihla vzniknúť. Žmurk. Tento očkovací fašizmus je číre zlo.
  Namiesto toho, aby riešili rekordné zdražovanie, namiesto toho, aby sanovali zdravotníctvo, namiesto toho, aby ekonomicky pomáhali všetkým ľuďom – oni segregujú, vydierajú a zastrašujú.
  Robert Fico to dnes povedal jasne – ideme do ulíc! S fašistami sa nevyjednáva, s fašistami sa bojuje!

Zdroj: TO strany SMER – SD, Facebook Ľuboša Blahu

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás