fbpx
- Reklama -
ZahraničnéPutin na adresu Západu: Dnes sa snažia zrušiť celú...

Putin na adresu Západu: Dnes sa snažia zrušiť celú tisícročnú krajinu, náš národ

-

Putin na adresu Západu: Dnes sa snažia zrušiť celú tisícročnú krajinu, náš národ

Moskva 25. marca (TASR) – Šéf Kremľa Vladimir Putin a jeho minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v piatok odsúdili údajné protiruské kroky, ktorými Západ reagoval na vojenskú agresiu Ruska voči Ukrajine. Opäť sa pritom uchýlili k údajným historickým analógiám, keď prirovnávali Západ k nacistickému Nemecku, informovala TASR s odvolaním sa na agentúru AFP.

- reklama -

„Vyhlásili proti nám ozajstnú hybridnú vojnu. Totálna vojna je termín, ktorý používalo hitlerovské Nemecko, dnes ho používajú mnohí európski politici, keď hovoria o tom, čo chcú spraviť Rusku,“ tvrdil Lavrov, podľa ktorého je cieľom európskych politikov „rozvrátiť, zlomiť, zničiť a zadusiť“ ruskú ekonomiku i Rusko vo všeobecnosti.

V podobnom zmysle sa vyjadril aj Putin: „Dnes sa snažia zrušiť celú tisícročnú krajinu, náš národ. Hovorím o zvyšujúcej sa diskriminácii všetkého spojeného s Ruskom, o tých tendenciách, ktoré sa rozvíjajú v mnohých západných krajinách“. Poukázal pritom najmä na rušenie predstavení diel Čajkovského, či Rachmaninova alebo údajné zakazovanie ruských kníh a spisovateľov.

„Takúto masovú kampaň za zničenie nepohodlnej literatúry naposledy viedli takmer pred 90 rokmi nacisti v Nemecku,“ tvrdil Putin.

Rusko je čoraz viac izolované odkedy 24. februára spustilo vojenskú inváziu na Ukrajinu, ktorá si už vyžiadala tisíce životov, vyhnala z domovov milióny ľudí a spôsobila rozsiahlu deštrukciu ukrajinských miest.

Západné krajiny uvalili na Moskvu rozsiahle ekonomického sankcie a hospodárska a politická izolácia Ruska sa rozšírila aj na oblasť športu a kultúry, píše AFP.

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 komentár

  1. Keď čítam rôzne komentáre udalostí, ktorými dnes žije svet, najmä Ukrajina a Rusko, nikde nečítam to hlavné, čo by malo rezonovať v celosvetovom priestore. Bežní občania na celom svete sú len nepatrné figúrky na šachovnici sveta. Preto je absurdné, hádzať vinu na krajiny. Nie ! Sú to vlády, pár zaplatených šašov ,ktorí vedú tento svet do skazy. Treba jasne pomenovať konkrétne osoby, zodpovedné za dnešný stav sveta. Bežní ĺudia si to iba odskáču. Ako vždy v histórii. Ak chcú mocnosti sveta vojnu, nech sa páči, všetci vojnoví štváči nech sa oblečú do uniformy a nech sa páči. Do prvej línie !
    Margita Ivánková

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás