fbpx
NázoryPrezident ČR Václav Klaus sa stretol s Robertom Ficom

Prezident ČR Václav Klaus sa stretol s Robertom Ficom

-

Prezident ČR Václav Klaus sa stretol s Robertom Ficom

Robert Fico: S PÁNOM PREZIDENTOM KLAUSOM SME SA ZHODLI! SME ZA MIER, NIE ZA PORÁŽKU RUSKA!

Tento týždeň som mal príjemnú návštevu. Pán prezident Václav Klaus je štátnik, ktorý v politike niečo zažil a aj keď hodnotovo stojí na opačnej strane politického spektra, je paradoxom tejto doby, že na vážnych témach zahraničnej, ale aj domácej scény, dokážeme nájsť spoločnú reč.

Žijeme časy, keď nás médiá presviedčajú, že biela je čierna a čierna je biela a keď poviete, že „cisár je nahý“ stávate sa nepriateľom systému. 

Spolu s pánom prezidentom nepatríme k tým, ktorí by sa zľakli nálepkovania, na to sme až príliš dlho v politike, ale spraviť zo slova MIER zakázaný pojem, ktorý je vraj prejavom fandenia jednej strane konfliktu, je nepodarený vtip.

Toto principiálne odmietame, pretože SUVERENITA tak názorov, ako aj narodná a politická, je to, čo nás vo svete robí jedinečnými. SMER – SSD je politický originál a nikdy nebude nepodarenou napodobeninou západných politikov.

Úloha národných vlád je starať sa o vlastných občanov a vmiešavanie sa do vnútorných záležitostí iných štátov, je skôr prejavom malosti politikov vyrobených médiami, ako vlastnosťou vyspelých a skúsených štátnikov. 

S prezidentom Klausom sme sa zhodli, že Slovensko aj Česko potrebujú vo verejnej diskusii čo najviac suverénnych postojov, pretože inak naše demokracie zahynú na jednofarebnosť!

Zdroj: FB Robert Fico
Zdroj: FB Robert Fico


Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás