fbpx
- Reklama -
NázoryPred ambasádou USA protestovali stovky ľudí: Zradcovia odstúpiť! Slovensko...

Pred ambasádou USA protestovali stovky ľudí: Zradcovia odstúpiť! Slovensko si nedáme!

-

Pred ambasádou USA protestovali stovky ľudí: Zradcovia odstúpiť! Slovensko si nedáme!

V centre hlavného mesta Slovenska sa v sobotu začalo občianske zhromaždenie. Jeho organizátori chcú poslať vláde odkaz o tom, že mnohí občania nesúhlasia s podpisom obrannej dohody s USA.

Protest spred sídla americkej ambasády v Bratislave vysielal eReport naživo prostredníctvom facebookovej stránky. 

Záznam z vyše poldruhahodinového protestu si môžete pozrieť na TOMTO LINKUm, ale na našom YouTube kanáli.

- reklama -

“Zradcovia odstúpiť! Zradcovia odstúpit! Zradcovia odstúpiť!” – skandovali na námestí občania. Podľa našich informácií z dvoch nezávislých zdrojov sa v centre hlavného mesta priamo pred oplotenou ambasádou Spojených štátov zišlo v počte 3500 až 4000 ľudí z celého Slovenska. 

Viktorín: Nezapredávajme svoju krajinu!

Pred ľuďmi vystúpili viaceré známe aj menej známe osobnosti spoločensko – politického života ako napríklad bývalý šéf Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin, bývalý disident a expredseda vlády SR Ján Čarnogurský, generál Jozef Viktorín (hnutie Republika). Stanislav Pánis, bývalý poslanec československého Federálneho zhromaždenia za SNS, mladý politik Pavol Slota (Domov – Národná strana) a ďalší. 

“Nezapredávajme svoju krajinu! Pokiaľ túto zmluvu zradcovia tejto krajiny podpíšu, bude nevypovedateľná,” upozornil zhromaždený dav Viktorín, do ktorého sa po rozhovore pre eReport tvrdo obul minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) za jeho kritické názory na návrh zmluvy s USA. 

Okrem slovenských zástav viali aj tie kotlebovské

Akciu na pódiu postavenom pred sochou Pavla Országha Hviezdoslava moderuje bývalý poslanec NR SR za Sme rodina, Peter Marček, ktorý nedávno poskytol pre eReport zaujímavý rozhovor

V dave medzi účastníkmi protestu sú štátne vlajky Slovenskej republiky, ale aj zelené zástavy s logom opozičnej ĽSNS. 

Protest sa zaobišiel bez vážnejších incidentov

Zhromaždenie podľa všetkého zorganizovali predovšetkým opozičné mimoparlamentné iniciatívy a občianski aktivisti vrátane najvýraznejších kritikov dohody s USA, ktorej podpis je na spadnutie. Chýba už len to, aby zmluvu s Američanmi odobrila Národná rada SR a ratifikovala prezidentka SR Zuzana Čaputová. 

Protest proti zmluve s USA v Bratislave bol síce ostrý, ale podľa našich informácií sa zaobišiel bez incidentov. “Tešíme sa na najbližší protest pred parlamentom, ktorý bude od 2. februára, keď budú poslanci hlasovať o dohode. Ďakujem všetkým, ktorí tu dnes prišli. Slovensko si nedáme!”– odkázal zhromaždeným na záver moderátor Marček. Protest symbolicky ukončili tóny štátnej hymny Slovenskej republiky.

“Situácia bola pokojná, žiadne prípady narušenia verejného poriadku sme nezaznamenali,” uviedol pre TASR bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

FOTO Občania protestujú v Bratislave priamo pred oplotenou ambasádou USA

Zdroj: eREPORT

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 KOMENTÁRE

  1. A prvá Slovenská rusofóbna bubotelevízia uverejní správu, že stretnutia sa zúčastnili 3 (slovom traja) dezoláti a dve tupelá

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás