NázoryPred ambasádou USA protestovali stovky ľudí: Zradcovia odstúpiť! Slovensko...

Pred ambasádou USA protestovali stovky ľudí: Zradcovia odstúpiť! Slovensko si nedáme!

-

spot_img

Pred ambasádou USA protestovali stovky ľudí: Zradcovia odstúpiť! Slovensko si nedáme!

V centre hlavného mesta Slovenska sa v sobotu začalo občianske zhromaždenie. Jeho organizátori chcú poslať vláde odkaz o tom, že mnohí občania nesúhlasia s podpisom obrannej dohody s USA.

Protest spred sídla americkej ambasády v Bratislave vysielal eReport naživo prostredníctvom facebookovej stránky. 

Záznam z vyše poldruhahodinového protestu si môžete pozrieť na TOMTO LINKUm, ale na našom YouTube kanáli.

“Zradcovia odstúpiť! Zradcovia odstúpit! Zradcovia odstúpiť!” – skandovali na námestí občania. Podľa našich informácií z dvoch nezávislých zdrojov sa v centre hlavného mesta priamo pred oplotenou ambasádou Spojených štátov zišlo v počte 3500 až 4000 ľudí z celého Slovenska. 

Viktorín: Nezapredávajme svoju krajinu!

Pred ľuďmi vystúpili viaceré známe aj menej známe osobnosti spoločensko – politického života ako napríklad bývalý šéf Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin, bývalý disident a expredseda vlády SR Ján Čarnogurský, generál Jozef Viktorín (hnutie Republika). Stanislav Pánis, bývalý poslanec československého Federálneho zhromaždenia za SNS, mladý politik Pavol Slota (Domov – Národná strana) a ďalší. 

“Nezapredávajme svoju krajinu! Pokiaľ túto zmluvu zradcovia tejto krajiny podpíšu, bude nevypovedateľná,” upozornil zhromaždený dav Viktorín, do ktorého sa po rozhovore pre eReport tvrdo obul minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) za jeho kritické názory na návrh zmluvy s USA. 

Okrem slovenských zástav viali aj tie kotlebovské

Akciu na pódiu postavenom pred sochou Pavla Országha Hviezdoslava moderuje bývalý poslanec NR SR za Sme rodina, Peter Marček, ktorý nedávno poskytol pre eReport zaujímavý rozhovor

V dave medzi účastníkmi protestu sú štátne vlajky Slovenskej republiky, ale aj zelené zástavy s logom opozičnej ĽSNS. 

Protest sa zaobišiel bez vážnejších incidentov

Zhromaždenie podľa všetkého zorganizovali predovšetkým opozičné mimoparlamentné iniciatívy a občianski aktivisti vrátane najvýraznejších kritikov dohody s USA, ktorej podpis je na spadnutie. Chýba už len to, aby zmluvu s Američanmi odobrila Národná rada SR a ratifikovala prezidentka SR Zuzana Čaputová. 

Protest proti zmluve s USA v Bratislave bol síce ostrý, ale podľa našich informácií sa zaobišiel bez incidentov. “Tešíme sa na najbližší protest pred parlamentom, ktorý bude od 2. februára, keď budú poslanci hlasovať o dohode. Ďakujem všetkým, ktorí tu dnes prišli. Slovensko si nedáme!”– odkázal zhromaždeným na záver moderátor Marček. Protest symbolicky ukončili tóny štátnej hymny Slovenskej republiky.

“Situácia bola pokojná, žiadne prípady narušenia verejného poriadku sme nezaznamenali,” uviedol pre TASR bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

FOTO Občania protestujú v Bratislave priamo pred oplotenou ambasádou USA

Zdroj: eREPORT

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

  1. A prvá Slovenská rusofóbna bubotelevízia uverejní správu, že stretnutia sa zúčastnili 3 (slovom traja) dezoláti a dve tupelá

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás