Skip to content
Menu

Michal Šimečka: „Neodstúpim kvôli mobilu po babke!“ Tvrdí, že netušil, kto mu roky platí účet

⏱️ Čas čítania: 3 min (464 slov)

Líder Progresívneho Slovenska a Michal Šimečka sa po novej kauze okolo rodinného občianskeho združenia rozhodol pre tvrdú obranu. Po zverejnení informácií, že združenie Projekt Fórum malo v minulosti platiť telefónne služby členom rodiny Šimečkovcov vrátane samotného šéfa PS, politik odkázal, že sa „nenechá zložiť“.

A dôvod? Mobilné číslo vraj zdedil po starej mame.

„Myslel som si, že to platí mama“

Šimečka tvrdí, že číslo používal zo sentimentálnych dôvodov po smrti svojej starej mamy a netušil, že faktúry boli vedené cez občianske združenie jeho matky.

„Bol som študent a rodičia mi povedali, že mi budú platiť mobil,“ vysvetľoval líder opozície s tým, že až neskôr zistil, že číslo bolo napísané na Projekt Fórum.

Podľa vlastných slov ho to „hnevalo“, no zároveň dodal, že kvôli takejto veci určite neodstúpi.

„Takúto vec by našli v každej rodine“

Šimečka zároveň naznačil, že podobnú „kauzu“ by bolo možné nájsť prakticky u kohokoľvek.

„Keby lustrovali každého a jeho mamu, otca, bratranca či deti, niečo by sa našlo,“ vyhlásil v rozhovore.

Práve táto veta okamžite vyvolala lavínu reakcií. Kritici sa pýtajú:
Je normálne, aby občianske združenie platené z dotácií hradilo súkromné telefóny rodinným príslušníkom?

Útok na Fica aj médiá

Šimečka celú kauzu označil za „spravodajskú hru“ organizovanú premiérom Robert Fico a bezpečnostnými zložkami.

Podľa neho ide o snahu zastrašiť opozíciu a prinútiť ju „hrať defenzívne“.

Do sporu sa dostal aj s denníkom Postoj a novinárom Marekom Vagovičom, ktorý informácie zverejnil. Vagovič odmietol, že by išlo o koordinovanú akciu s vládou a tvrdí, že článok vznikol na základe dlhodobej investigatívnej práce.

Vyšetrovanie pokračuje

Projekt Fórum, za ktorým stojí Šimečkova matka Marta Šimečková, už niekoľko mesiacov čelí vyšetrovaniu pre podozrenia zo subvenčného podvodu.

Vládny audit podľa premiéra Fica odhalil nezrovnalosti pri čerpaní dotácií a škoda sa má pohybovať okolo 140-tisíc eur.

Samotná Marta Šimečková priznala administratívne chyby, odmieta však, že by sa na projekte obohatila.

Sociálne siete sa zase bavili

Internet medzitým zaplavili ironické komentáre:

„Každý predsa zdedí po babke mobil a náhodou ho platí neziskovka.“

„PS objavilo nový sociálny program: rodinné paušály z grantov.“

„Nevedel, z čoho sa mu platia účty. Taký bežný slovenský luxus.“

-rvv-

Podporte nezávislé spravodajstvo! Podporte Veci Verejné!

Ďakujeme Vám za akúkoľvek podporu, ktorá pomôže v našej spravodajskej činnosti.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za Vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.