fbpx
- Reklama -
NázoryNBÚ sa chváli, že zablokoval 4 weby, posledným má...

NBÚ sa chváli, že zablokoval 4 weby, posledným má byť InfoVojna

-

NBÚ sa chváli, že zablokoval 4 weby, posledným má byť InfoVojna

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 21. marca (TASR) – Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) zablokoval do 30. júna weby Hlavné správy, Armádny magazín, Hlavný denník a Infovojna. Na stránke identifikovali škodlivú aktivitu podľa zákona o kybernetickej bezpečnosti. Pre TASR to uviedol hovorca Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) Peter Habara.

- reklama -

Inštitút blokovania zaviedla novela kybernetického zákona v rámci opatrení súvisiacich so situáciou na Ukrajine. Zamedziť má šíreniu škodlivého obsahu na internete. NBÚ môže kompetenciu využívať do konca júna 2022.

Za škodlivý obsah sa považuje programový prostriedok alebo údaj, ktorý zapríčiňuje alebo môže zapríčiniť kybernetický bezpečnostný incident. Škodlivou aktivitou sa rozumie akákoľvek činnosť, ktorá zapríčiňuje alebo môže zapríčiniť kybernetický bezpečnostný incident, podvodnú činnosť, odcudzenie osobných údajov alebo citlivých údajov, závažné dezinformácie a iné formy hybridných hrozieb.

Reštriktívne opatrenia zaviedla v reakcii na vojenskú agresiu Ruska proti Ukrajine aj Rada Európskej únie (EÚ). Na základe týchto opatrení Únia bezodkladne pozastaví činnosť dezinformačných alebo manipulatívnych médií v EÚ alebo smerovanú na EÚ až do ukončenia agresie voči Ukrajine. Tiež dovtedy, kým Ruská federácia a jej pridružené médiá neprestanú vykonávať dezinformačné aktivity a akcie zamerané na manipuláciu s informáciami namierenými proti Únii a jej členským štátom.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

19 KOMENTÁRE

 1. potkani mají vzteklinu a hryžou a blejou kolem sebe jak zombici . Na vrcholu sedí vyžraná jaternica. už se jí čas krátí, ta aby měla 24 hodin denně pristavené a natankované letadlo až bude utíkat

 2. A máme tu zase normalizáciu ako po auguste 68. Vstali noví bojovníci. Česť vašej špinavej práci súdruhovia !!!

 3. nuz , po prijati tohto fašistickeho zakona vela webov, ktore sa tvarili ako alternativne, prehodili vyhybku a hned zacali obsierať Putina a Rusko. aspon sa odkopali zmrdi

 4. Som presvedcena, ze tym, ze vypinaju veby, si nepomozu.A mna a ani inych nedonutia si o nich mysliet nieco ine, ako si myslime.Ten kto bude chceiet mat informacie sa po ne dostane a nasa vlada predsa nema pravo ludom predpisovat, koho maju pocuvat a co si maju mysliet.Viem, ze by to chceli, ale maju smolu. IJe zauimave, ze sa nesnazia argumentom, ale silou.

  • Keď argumenty chýbajú, čo majú chudáci robiť😏, oni si myslia, že ľudia potrebujú nejaké weby aby si tvorili názor, veď stačí pozerať sa okolo seba

  • Spravny postreh, ze nasa vlada… To je nejakych 16 dobrodruhov a oni dokonca podliehaju parlamentu, ale hraju sa na najvyssich bossov. Sme to dopadli, ked 16 dementov urcuje, co ma robit 5,5 miliona Slovakov…

 5. Tam kde sa minú argumenty, začína cenzúra. A táto vládna garnitúra od začiatku neoplývala prílišnou (skôr by som povedal žiadnou) inteligenciou, takže toto je len jej prirodzený pád do žumpy. Amerických agentov máme vo vláde a tí sú známi tým, že sa ráno budia a večer usínajú s primitívnou paranojou. Takže čo už, počkáme si kým naša súčasná politická elita nevykape, alebo niečo zmeníme. Ale vzhľadom na neustále sa stupňujúcu submisivitu a toleranciu nášho národa, dosť možné že tento vládny genetický odpad si odhlasuje vládne posty ako dedičné a tupí Slováci im k tomu aj zatlieskajú !

 6. Zabudli na Newtonov zákon akcie a reakcie. Aspoň bude raz dôvod odstaviť aktuality.sk, SME, a Denník N.
  Božemôj, ako sa tá história opakuje.

 7. Sú to nevzdelaní úradníci momentálne opantaní mocou. Naozaj si myslia, že Slovač je na ich úrovni a nevie si dohľadať informácie mimo ich platených médií?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás