fbpx
NázoryMatúš Šutaj Eštok: LIPŠIC S HAMRANOM HRAJÚ VABANK

Matúš Šutaj Eštok: LIPŠIC S HAMRANOM HRAJÚ VABANK

-

Matúš Šutaj Eštok: LIPŠIC S HAMRANOM HRAJÚ VABANK

Dnešným Gašparovým zadržaním odštartovala Lipšicova kampaň s cieľom, aby vytvoril priestor pre pokračovanie v manipulovaní vyšetrovaní aj po voľbách bez ohľadu na to, či rezort vnútra pripadne Progresívnemu Slovensku, alebo OĽaNO. Expert Progresívneho Slovenska Jaroslav Spišiak bol blízkym poradcom ministra vnútra Romana Mikulca, čiže je úplne jedno, kto z nich by si osvojil biele goliere okolo Hamrana. Iba tak môžu docieliť, aby sa trestná činnosť okolo Lipšica a Hamrana nevyšetrovala.

Podľa mojich informácií bola dôvodom dnešnej akcie 1 veta Bernarda Slobodníka, ktorý na výsluchu tvrdil, že nikdy nevidel prevziať úplatok konkrétnej osoby, ale myslí si že sa to udialo. V predvolebnom boji stačí 1 veta na to, aby človeka obvinila NAKA za korupciu. Im je jedno, ako prípad dopadne o 2 mesiace alebo o pol roka. Dôležitý je pre nich termín volieb.

Keby NAKA mala aspoň toľko rozumu, že sa v akcii s názvom Ezechiel 7 neprihlási k politicky motivovanému zadržaniu ani k tomu, že zadržania budú až do volieb pokračovať. V tejto kapitole napr. nájdeme aj tieto časti:

„ Pohroma za pohromou prichádza“.

„ Blízko je deň zdesenia a nie výskania po vrchoch“.

„ Každý z nich zomrie pre svoju vinu“

„ Naložím s nimi podľa ich ciest a budem ich súdiť podľa ich spôsobu súdenia“

Je zaujímavé, že za posledný rok voči opozičným politikom, prípadne ľuďom, ktorých médiá s politikmi spájajú nebol realizovaný žiadny zásah. Som zvedavý, koľko takýchto zásahov stihne Hamran s Lipšicom za 50 dní do volieb. Nech mi nikto netvrdí, že to bude náhoda ani to, že zásahy budú na základe iných svedectiev ako od Petra Petrova, Bernarda Slobodníka, Laja Makóa či Františka Imreczeho.

Som presvedčený, že za odchodom Ivana Šimka bola jeho legitímna požiadavka na civilnú kontrolu v rezorte vnútra. Ak by sa prezidentka Čaputová a premiérom Ódorom čo i len trochu zaujímali o vyšetrovateľa Pavla Ďurku pre ktorého musel skončiť Ivan Šimko zistili by, že čistí Úrad inšpekčnej služby od podlahy a zbavuje sa profesionálov, ktorí tam pôsobia. 20 policajných funkcionárov hrozilo odchodom ak sa Pavol Ďurka nedostane na Úrad inšpekčnej služby, aby mali zabezpečenú beztrestnosť.

Som optimista a verím, že po 30. septembri na Slovensku príde zmena a bude platiť spravodlivosť pre každého, že silové zložky viac nebudú slúžiť na vybavovanie si účtov a všetky špinavosti, ktoré sa udiali za posledných 3 a pol roka budú riadne vyšetrené.

Zdroj:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás