fbpx
- Reklama -
ZahraničnéMacron: Francúzsko a Čína by sa mali spojiť proti...

Macron: Francúzsko a Čína by sa mali spojiť proti vojne na Ukrajine

-

Macron: Francúzsko a Čína by sa mali spojiť proti vojne na Ukrajine

Nusa Dua 15. novembra (TASR) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok počas stretnutia s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom na summite skupiny G20 v Indonézii vyzval, aby sa Paríž a Peking spojili proti vojne na Ukrajine. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

- reklama -

Obaja lídri si pred schôdzkou v rámci summitu na Bali podali ruky. „Pán prezident, ako sa máte?“ spýtal sa Macron čínskeho prezidenta, keď pózovali reportérom pred vlajkami svojich krajín.

Musíme „spojiť sily, aby sme reagovali… na medzinárodné krízy, akou je vojna Ruska na Ukrajine,“ povedal francúzsky prezident.

Ako ešte v pondelok informoval Elyzejský palác, Macron plánoval čínskemu prezidentovi povedať, že je v „jeho záujme“ vyvíjať nátlak na Rusko, aby sa v súvislosti s konfliktom na Ukrajine vrátilo k rokovaciemu stolu.

Si Ťin-pching medzitým vo svojom úvodnom prejave tento konflikt nespomenul a v širšom zmysle vyzval obe krajiny, aby „podporovali ducha nezávislosti, autonómie, otvorenosti a spolupráce“.

Lídri Francúzska a Číny sa stretli deň po maratónskych rokovaniach Si Ťin-pchinga s americkým prezidentom Joeom Bidenom, píše AFP. O stretnutie s čínskym prezidentom, ktorý na summite na Bali púta pozornosť, prejavil záujem aj austrálsky premiér Anthony Albanese a nový britský premiér Rishi Sunak.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás