fbpx
ZahraničnéLavrov: Vzťahy Ruska a Číny sú najpevnejšie v histórii

Lavrov: Vzťahy Ruska a Číny sú najpevnejšie v histórii

-

Lavrov: Vzťahy Ruska a Číny sú najpevnejšie v histórii

Moskva 28. marca (TASR) – Vzťahy Ruska a Číny sú v súčasnosti najpevnejšie v histórii. V pondelok to povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, informuje TASR podľa správy agentúry Reuters.

- reklama -

Toto vyjadrenie šéfa ruskej diplomacie prišlo v čase, keď sa Západ snaží izolovať Rusko za jeho agresiu na Ukrajine, a to aj prostredníctvom tvrdých sankcií. Peking opakovane uviedol, že je proti zavedeniu sankcií voči Moskve a chce s ňou udržiavať bežnú ekonomickú a obchodnú výmenu. Čína tiež odmietla odsúdiť ruskú inváziu na Ukrajine, uviedla agentúra Reuters.

Čínsky minister zahraničných vecí Wang I nedávno v telefonáte so svojím španielskym náprotivkom Josém Manuelom Albaresom uviedol, že Čína nie je súčasťou krízy na Ukrajine a už vôbec nechce byť ovplyvnená sankciami, pričom bola vždy proti ich zavádzaniu za účelom riešenia problémov.
Moskva a Peking vo februári deklarovali, že vzťahy ich krajín sú „bez limitov“.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vo štvrtok uviedol, že verí, že Čína urobí všetko pre ukončenie konfliktu na Ukrajine a neurobí nič, čo by mohlo konflikt eskalovať.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás