fbpx
NázoryĽ. Blaha: Keď sa hrá na filozofa miestna referentka...

Ľ. Blaha: Keď sa hrá na filozofa miestna referentka z Pezinka. Čo odkázal Blaha Čaputovej po jej novoročnom prejave?

-

Ľ. Blaha: Keď sa hrá na filozofa miestna referentka z Pezinka. Čo odkázal Blaha Čaputovej po jej novoročnom prejave?

NEURÁŽAJTE SLOVÁKOV, PANI PREZIDENTKA!

Keď sa hrá na filozofa miestna referentka z Pezinka, ktorá písala brožúrky pre Sorosa… Nie, pani prezidentka, Slovensko dnes nevytrhnú z biedy vaše floskule a frázy. A prestaňte prosím urážať ľudí.

1. Keď sa spýtali ktorejkoľvek missky, čo si želá, vždy to bol svetový mier. Tým nič nepokazíš. Musíš pôsobiť sladko a akože ťa zaujíma aj niečo iné ako púder na tvár a nová riasenka na mihalnice. A tak trepneš prvú frázu, čo ťa naučili.

2. Prepáčte, ale presne takto pôsobil novoročný príhovor Zuzany Čaputovej. Lacno a detinsky. Saxana mala Lexikón kúziel, Čaputová zjavne disponuje Lexikónom fráz.

3. A tak v čase, kedy ľudia prichádzajú o živobytie, ona ďakuje za ľudskosť a vraj sa máme riadiť srdcom a ohľaduplnosťou a súdržnosťou a zívam a zívam a zívam… Stará mama varí krupičnú kašu a popri tom rozdáva vnúčencom svoje životné múdrosti. Asi tak.

4. Lebo toto potrebujú tie tisíce robotníkov, živnostníkov, seniorov a zdravotníkov, ktorým berú všetko. Žiačka štvrtého ročníka základnej školy by to pri písaní svojej prvej slohovej práce nevyjadrila lepšie.

5. Prepáčte, pani prezidentka, že vás prebúdzam z vášho tranzu, ale žijete v Slovenskej republike, ktorá oslavuje 29. výročie svojho vzniku. A fakt nie je najvhodnejšie fľochnúť Slovákom do tvárí, že sa majú zbaviť poddanského zmýšľania.

6. Vraj máme byť kráľovskí. Akože slobodní a sebavedomí. A ísť sa dať povinne zaočkovať a poslúchať vladárov, lebo takto to vraj robia králi. A nemáme byť nevoľníci a otroci, za ktorých nás Čaputová očividne má. Toto dnes vychádzalo z hlavy štátu – to je hrôza.

7. Už konečne chápeme, prečo minule prezidentka kričala, že nerozumie svojmu národu – ona má Slovákov za mentálnych nevoľníkov. A to hovorí osôbka, ktorej každý prejav píšu na americkej ambasáde.

8. To táto pani, ktorá v živote nemala silu vzoprieť sa svojim neoliberálnym donorom, radí Slovákom, že sa majú zbaviť poddanského zmýšľania a nemajú sa riadiť pokynmi zhora? Táto chce dnes poučovať Slovákov, ako byť kráľmi?

9. Vážená pani Čaputová, neexistuje silnejší prejav slobody ako nepodľahnúť celospoločenskej hystérii, farma-propagande a štátnemu teroru, ktorým vás nútia do medicínskeho experimentu – nepodľahnúť vášmu pliecku s ihlou ani vašim hoaxom o tom, že vakcína je sloboda.

10. Slováci ukázali, že nie sú poddanský národ. Vzopreli sa. Postavili sa lžiam. A jediné, čo chcú, je sloboda a dobrovoľnosť. Aby ste ich nenútili. Aby ste z nich nerobili nevoľníkov. Neexistuje nič „kráľovskejšie“ ako trvať na svojej slobode.

11. A vy sa postavíte ako jedna z hlavných reklamných figúrok kampane Pfizeru pred národ a nadávate mu, že je poddanský, lebo neskáče tak, ako americký marketing píska? Nehanbíte sa?

12. Slovenský národ mal dosť síl, aby po stáročia bojoval za svoju emancipáciu. O tom ste mali hovoriť. A dnes ho ničia fašisti vo vláde, ktorí mu berú slobodu, vytvárajú apartheid a oberajú ho o sociálne práva. O tom ste mali hovoriť.

13. Mali ste hovoriť o tom, ako sa pripravuje okupácia Slovenska americkou armádou – tam môžete ukázať, že vy sama nerozmýšľate poddansky a neslúžite USA. A obrannú dohodu s USA nepodpísať!

14. Ale nie, to vy nedokážete – vy to s mľaskotom podpíšete. Vy svoj národ zradíte. A opäť ukážete, že nie slovenský národ rozmýšľa poddansky – to vy sama. Slovensko je národom duchovných kráľov, no na svojom čele má žiaľ americkú nevoľníčku.

15. Slovenský národ ukázal silu a predložil petíciu za referendum – vy ste ho zmarila. A vy dnes hovoríte o slobodnom myslení?

Vy, ktorá neviete rešpektovať ani slobodu jednotlivca pri medicínskom zákroku? Vážená pani prezidentka, opäť ste ukázali, že Slovákom nerozumiete. Že ničomu nerozumiete. Študujte históriu, študujte našich velikánov ako bol Ľudovít Štúr či Janko Kráľ, študujte Dúchanie do pahrieb od Vladimíra Mináča. Neboli sme možno národom kráľov, ale ako písal baťko Mináč, hrdo sme sa hlásili k plebejským vzburám proti všetkých tým kráľom a mocnostiam, ktorí nám brali slobodu – a to vy ako verná služobníčka takýchto mocností nikdy nepochopíte. Slovenský národ má vo svojom srdci slobodu. A tú mu nikdy neukradnete – ani s americkými vojskami za vašim chrbtom, ani urážkami, ani nadávkami. Ani vašim pohŕdaním Slovákmi ani s vašou umelo zakrývanou nenávisťou.

SME SLOVÁCI A SME NA TO HRDÍ!

Pani prezidentka vo svojom príhovore zabudla, tak to skúsme na záver povedať za ňu: Sme hrdí Slováci, sme hrdí na to, že máme Slovenskú republiku, sme hrdí na dnešné 29. výročie vzniku nášho štátu. Sme hrdí vlastenci, sme hrdí na náš národ. A budeme bojovať za našu slobodu a proti útlaku, nespravodlivosti, vojnám a majetkovej nerovnosti. Budeme bojovať proti neoliberálom ako ste vy, pani prezidentka a proti tým, ktorým vy slúžite – a budeme bojovať práve preto, že naše mysle nie sú otrocké, práve preto, že naše srdcia nikdy nepodrobia, práve preto, že sme – Slováci!NECH ŽIJE SLOVENSKÁ REPUBLIKA!

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

  1. Kto poradil Slovákom, aby vo volbách hlasy z ulice tejto strapačke do urny nahádzali. Vypestovaná šibnutosť cez narkózáckú chamrad. Ako málo stačí, aby sa nicota stala hradnou floskulou majestátného cirkusa pod erárom. Otŕča sa vo farebných žurnáloch ako lesba na televíznom prajdu. Bez silného posolstva len s odulou riťou. Čo afektované slovo to perla sviniam morálného krypľa vypestovaného v šatníku pred zrcadlom egoismu.

  2. ..dúfam,že sa pri tom písaní Lubko od vzrušenia nepocikal. Mám dojem,že žije na opačnej strane galaxie,ako pani rezidentka. A obaja majú k Zemi a Slovensku rovnako ďaleko. Asi tak,ako Lubko k titulu zo spindoctoringu a pani rezidentka k prezidentke…Iba že by som sa mýlil a Slovákom to stačilo…

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás