fbpx
DomáceJ. Blanár číta v pléne vyjadrenie Žilinku, potom má...

J. Blanár číta v pléne vyjadrenie Žilinku, potom má Kollár ukončiť diskusiu

-

J. Blanár číta v pléne vyjadrenie Žilinku, potom má Kollár ukončiť diskusiu

Bratislava 8. februára (TASR) – V pléne Národnej rady (NR) SR vystupuje počas diskusie k dohode o obrannej spolupráci s USA podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD). Číta vyjadrenie generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý chcel vystúpiť v pléne, no poslanci mu to neumožnili.

Následne má predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) ukončiť diskusiu k mimoriadnej schôdzi o obrannej dohode. Hlasovať o dohode sa má v stredu (9. 2.) o 11.00 h. Kollár zároveň prisľúbil, že zmenia rokovací poriadok, aby sa mohla zaviesť parlamentná stráž.

Poslanci NR SR sa na Kollára obrátili s procedurálnym návrhom, aby ukončil rozpravu. Tvrdia, že opakovane dochádza k narušovaniu poriadku v rokovacej sále a „opoziční poslanci odmietajú rešpektovať rokovací poriadok a výzvy predsedajúceho“.

V zmysle rokovacieho poriadku môže NR SR rozhodnúť na návrh predsedu parlamentu o uzavretí rozpravy. „V takom prípade sa rozprava skončí bezprostredne po rozhodnutí národnej rady,“ hovorí rokovací poriadok. Ďalej precizuje, že po uzavretí diskusie takýmto spôsobom majú poslanci písomne prihlásení do diskusie právo odovzdať svoj písomný prejav predsedajúcemu. Ten by sa mal následne zahrnúť do zápisnice o schôdzi NR SR s označením, že nebol prednesený ústne.

„Ak by sme mali parlamentnú stráž, dal by som ich vykázať a vyviesť zo sály. Nemáme to, bohužiaľ, v rokovacom poriadku. Pevne verím, že veľmi rýchlo takúto možnosť zavedieme,“ vyhlásil Kollár.

Prejav M. Žilinku, ktorý mu neumožnili prečítať sme už zverejnili:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Nad vravel, ze spolupraca aj cvicenia tu bezproblemov prebiehaju uz viac ako 10 rokov za vlad vsetkych stran
    Tak potom neviem naco je potrebne podpisovat tuto zmluvu, ked vsetko doposial prebiehalo hladko a bezproblemov
    A hlavne preco boli vsetky pripomienky vyhodnotene asi za 4 dni, teda zamietnute 🙂

  2. Nad hodil do jedneho vreca extremistov Kotlebovcov spolu s Chmelarom

    Chlapec tusim vyzera nervozne, asi by mal brat dake prasky na ukludnenie

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás