fbpx
- Reklama -
ZahraničnéHarrisová sa stretla so Si Ťin-pchingom, zdôraznila nutnosť komunikácie 

Harrisová sa stretla so Si Ťin-pchingom, zdôraznila nutnosť komunikácie 

-

Harrisová sa stretla so Si Ťin-pchingom, zdôraznila nutnosť komunikácie 


      Bangkok 19. novembra (TASR) – Americká viceprezidentka Kamala Harrisová v sobotu vyzvala Čínu na otvorenú komunikáciu medzi oboma krajinami. Urobila tak počas krátkeho stretnutia s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom, ktorý pred niekoľkými dňami viedol rozsiahle rokovania s prezidentom USA Joeom Bidenom. TASR správu prevzala z agentúry AFP s odvolaním sa na predstaviteľa Bieleho domu.


      Stretnutie sa konalo popri summite Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC) v thajskom Bangkoku. Harrisová zdôraznila nutnosť udržiavať otvorené komunikačné linky a zodpovednej konkurencie medzi dvoma najväčšími ekonomikami, povedal predstaviteľ pod podmienkou anonymity.


      Si Ťin-pching povedal, že dúfa v lepšie vzťahy so Spojenými štátmi. Stretnutie s prezidentom Bidenom zo začiatku tohto týždňa označil za „strategické a konštruktívne“, uviedla podľa agentúry DPA čínska televízia CCTV.

- reklama -


      „Verím, že obe strany ešte viac posilnia vzájomné porozumenie, obmedzia nedorozumenia a spoločne podporia návrat čínsko-amerických vzťahov naspäť na zdravú a stabilnú cestu,“ povedal Si Ťin-pching.


      Biden sa v pondelok stretol so Si Ťin-pchingovi na indonézskom ostrove Bali. Dohodli sa, že „poveria vysokopostavených predstaviteľov“, ktorí by mali diskutovať o možnostiach vzájomnej spolupráce, okrem iného v oblasti klimatickej zmeny a udržania svetovej finančnej, zdravotnej a potravinovej stability. 

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás