fbpx
DomáceGenerálna prokuratúra nebude reagovať na Šeligove bludy

Generálna prokuratúra nebude reagovať na Šeligove bludy

-

Generálna prokuratúra nebude reagovať na Šeligove bludy

Bratislava 7. januára (TASR) – Generálna prokuratúra (GP) SR odmieta reagovať na piatkové vyjadrenia poslanca Národnej rady (NR) SR za stranu Za ľudí Juraja Šeligu. Poslanec vyzval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby svoju plánovanú cestu do Ruska pri príležitosti osláv výročia vzniku ruskej prokuratúry zrušil. TASR o tom informovali z GP.

„Generálna prokuratúra SR nebude reagovať na vyjadrenia politikov,“ uviedol hovorca GP Dalibor Skladan.

Šeliga sa v piatok vyjadril, že Žilinka by mal v záujme ochrany dobrej reprezentácie Slovenska a právneho štátu svoju plánovanú cestu do Ruska prehodnotiť. Na GP odovzdal aj oficiálny list a zoznam občanov vtedajšieho Československa, ktorých medzi rokmi 1945 až 1960 vyviezli do sovietskych gulagov.

Pripomenul tiež, že generálny prokurátor Ruska je na sankčnom zozname EÚ, ktorý Slovensko rešpektuje. „Slovenská prokuratúra je súčasťou tej európskej. Musíme držať jednu partnerskú líniu. Takéto stretávanie vrhá zlé svetlo na slovenskú prokuratúru aj Slovensko,“ skonštatoval Šeliga.

Žilinka sa plánuje 11. až 13. januára v Rusku zúčastniť na oslavách 300. výročia vzniku ruskej prokuratúry. Spolu s ním by tam mali byť aj zástupcovia 34 krajín a medzinárodných inštitúcií. Podľa medializovaných informácií má byť však Žilinka jediným z hlavných predstaviteľov prokuratúry z krajín V4, ktorý sa zúčastní na oslavách v Moskve.

Šeliga a jeho blúznenie:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Tie interpretácie liberálnych médií sú už tragické. Ich jediná šanca je, že ostatných umlčia.
    Ešte včera boli zhrození, že Žilinka bude na tej oslave v Rusku jediný GP z krajín EÚ. Dnes píšu, že jediný z V4. Nakoniec tam bude jediný GP zo Slovenska. 🙂
    Píšu, že ruského GP používa Putin ako svoju zbraň. Tiež úsmevná interpretácia, lebo ruský GP je podľa federálnej ústavy úplne nezávislý mimo všetkých ostatných vetiev moci a menuje aj odvoláva ho parlament na návrh prezidenta. GP v Rusku má veľmi silné postavenie, lebo menuje aj odvoláva všetkých podriadených prokurátorov a vôbec nikto mu do toho nemá čo hovoriť.

    Vzhľadom na Slovensko si treba všimnúť jednu vec. Spôsob „divide et impera“ je postup, akým liberáli ovládnu orgány zvonku. Zriadia dve vetvy (GP – špeciálna prokuratúra), ktorým sa prelínajú právomoci a vytvorí sa medzi nimi potenciál na kompetenčné spory. Tie potom má rozhodovať niekto tretí, ktorý s prokuratúrou nemá nič spoločné, a tým uplatňuje svoju moc. V extrémnom prípade sú to liberálne médiá.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás