fbpx
NázoryE. Chmelár odkázal P. Pellegrinimu: Odpovdeď na prieskum "Ďakujeme...

E. Chmelár odkázal P. Pellegrinimu: Odpovdeď na prieskum „Ďakujeme za vašu dôveru“ znamená, že ste mimo realitu, alebo máte zmysel pre humor

-

E. Chmelár odkázal P. Pellegrinimu: Odpovdeď na prieskum „Ďakujeme za vašu dôveru“ znamená, že ste mimo realitu, alebo máte zmysel pre humor

Odpovedať na najnovší prieskum slovami „Ďakujeme za vašu dôveru“ znamená buď to, že Peter Pellegrini v sebe objavil nezvyčajný zmysel pre humor alebo nepochopil odkaz voličov a jeho reakcia je mimo reality asi tak ako Plavčanova okrídlená veta „Ďakujem pekne za vaše otázky“.

Nezvyknem dávať nevyžiadané rady, ale v centrále Hlasu-SD by mal po takýchto číslach vypuknúť poplach, lebo ich náskok pred Smerom-SD sa znížil na úroveň štatistickej chyby. Čo znamená, že už teraz je vysoko pravdepodobné, že voľby by vyhral Robert Fico.

Nikto by z toho nemal byť prekvapený, lebo Fico si tieto čísla tvrdo odmakal. Pellegrini by mal pochopiť, že imidžové fotky na víťazstvo v parlamentných voľbách nestačia, že jeho ťaženie z premiérskeho postu sa vyčerpalo a že ak chce zastaviť dlhodobý pád preferencií, bude musieť dokázať dve veci:

1) stať sa čitateľnejším

2) nájsť tému, ktorou nebude len reagovať na Smer-SD, ale ktorú si voliči stotožnia s ním. Obávam sa však, že to nebude také jednoduché, lebo na to nestačí iba „odlíšiť sa od Smeru“, ale byť predovšetkým autentickým. A to sa darí Hlasu-SD čoraz menej. Už dnes je faktickým lídrom opozície Robert Fico a nič nenasvedčuje tomu, že by sa Peter Pellegrini zobudil. On sám sa musí rozhodnúť, či mu je bližšia liberálna formácia SaS – Progresívne Slovensko alebo tradičné spojenectvo so Smerom-SD. Sedieť na dvoch stoličkách sa totiž donekonečna nedá a táto stratégia bude čoraz nepresvedčivejšia.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

5 Komentáre

 1. Inak, je na tom vidieť, že Chmelárovi je Pellegrini bližší ako Fico a že ho ten prepad úprimne mrzí. Pellegriniho vlastne len „slabučko hryzká“. Lebo si uvedomme, koľko je v národe slovami vládnucej kliky „dezolátov“. Fico sa v ich mene nechá vláčiť po polícii, znáša fyzické útoky „lepších ľudí“ a denne sa háda s mentálne retardovanými novinármi. A Pellegrini naproti tomu pritakáva Budajovi, aby si zachoval „koaličný potenciál“. V tomto je Pellegrini „autentický“. A Hlas-SD, keby bol čo k čomu, tak by sa prebral hneď po zverejnení toho videa a vymenil predsedu. Nie až po fiasku vo voľbách.

 2. Ako vždy – doc. Chmelára sa oplatí čítať (aj ak ste jeho neprajník :- ) )
  Načrtol rady Hlasu … škoda, že nedal nejaké rady aj pre Smer …
  Mne osobne by sa najviac páčilo, ak by Smer dokázal ukázať tendenciu k „pokroku na dlhú dráhu“. T.j. nestačí dať do predsedníctva Smeru nejakú tú mladú tvár napr. E.Kali (na poslednom proteste mi prišiel E.Kali že má z toho skôr srandu a či zábavu…). Očakával by som napr. užšiu spoluprácu so socialistami (predtým doc. Chmelár teraz A. Bekmatov – pán Bekmatov na mňa osobne pôsobí možno trošinku neskúsene ale oveľa autentickejšie ako E.Kali. A malinká neskúsenosť A. Bekmatova je len otázka cviku a jeho odhodlania – a to odhodlanie sa javí ako veľké … ).
  Ešte viac by ma potešilo, ak by sa nejakým zázrakom uzmiernili celý Smer (vrátane L. Blahu) a E. Chmelár a vedeli nájsť väčšie prekrytie pre celé budúce (aspoň na čas spoločné) smerovanie slovenskej SD …to by bolo super.

  • ..,ale veď to je celkom jednoduché! Proste ten hlas tým „bekmatovom“ jednoducho dajte! Ono je totiž prd platné, že sa ľavičiarom páčia , keď si namiesto neistého originálu vždy nakoniec “ pragmaticky“ vyberú spoľahlivý falzifikát. Nečakám, že raz bude v encyklopédiách po hesle “ SmerSD “ ,nasledovať veta : – hrobár slovenskej ľavice. Ale ak nakoniec ten Godot predsa len príde ,povie vám určite presne to. Tak čakajte…

 3. Pellegrini je kombinácia chameleóna a hada-bol do parlamentu zvolený na kandidátke Smeru a ak zo Smeru odišiel, mal odísť aj z parlamentu, pretože podviedol svojich voličov a budovať si stranu akú chce(to sa týka všetkých odídencov aj z ostatných strán). Je to falošný a mocibažný človek, ktorý nemá žiadne mravné zásady a len využíva situáciu vo svoj prospech-oportunista ako maľovaný-aj celá slávna 11(Tomáš,Žiga,Raši…). Po Ficovom chrbte sa vyšplhal vysoko,využil ho a odhodil ho. Prajem mu, aby z tej výšky aj tvrdo dopadol. To sa žiaľ nestane, lebo ešte veľa ľudí verí jamkám na líčkach a nevinným očičkám.
  Takúto zberbu, ktorá si hovorí poslanci NRSR si naša vlasť nezaslúži(česť výnimkám). Ľudia bez vzdelania, s pochybnou povesťou, so schopnosťou opakovať do okola naučené frázy a nič nepovedať, odvolávajúci sa na minulosť, neschopní pochopiť prítomnosť a nemajúci víziu do budúcnosti devastujú Slovensko, ako nikto pred nimi. Za svoje skutky nenesú žiadnu zodpovednosť okrem akejsi politickej a tá má hodnotu použitého toaletného papiera. Celá zastupiteľská demokracia v tejto podobe je blud, pretože v parlamente poslanci zastupujú v prvom rade svoje záujmy a záujmy svojich sponzorov a na občana si spomenú, až pred voľbami, keď im reálne hrozí, že budú musieť aj normálne pracovať a Pellegrini je toho symbol.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás