ZahraničnéČína na adresu NATO: Bezohľadne vedie vojny a zhadzuje...

Čína na adresu NATO: Bezohľadne vedie vojny a zhadzuje bomby na suverénne štáty, zabíja, a tak vyháňa z domovov nevinných civilistov

-

Čína na adresu NATO: Bezohľadne vedie vojny a zhadzuje bomby na suverénne štáty, zabíja, a tak vyháňa z domovov nevinných civilistov

Peking 29. apríla (TASR) – Čína obvinila Severoatlantickú alianciu z neustáleho vytvárania konfrontácií a problémov. Vyplýva to z najnovších vyjadrení hovorcu čínskeho ministerstva zahraničných vecí Wang Wen-pina. Ide o reakciu na stredajšie vyjadrenia šéfky britského rezortu diplomacie Liz Trussovej, ktorá Pekingu odkázala, „aby hral podľa pravidiel“, a kritizovala ho za to, že odmieta odsúdiť ruskú inváziu na Ukrajinu. TASR správu prevzala od denníka The Guardian a britskej spravodajskej stanice Sky News.

Wang obvinil Severoatlantickú alianciu z toho, že od iných krajín vyžaduje, aby dodržiavali základné pravidlá, zatiaľ čo sama „bezohľadne vedie vojny a zhadzuje bomby na suverénne štáty, zabíja, a tak vyháňa z domovov nevinných civilistov“. Krajiny by sa podľa Wanga mali riadiť Chartou OSN, a nie svojskými pravidlami „určitých klík“.

„NATO tvrdí, že je obranná organizácia, ale v skutočnosti neustále vytvára konfrontácie a problémy,“ povedal Wang. „V posledných rokoch prišlo do ázijsko-tichomorského regiónu, aby rozprúdilo konflikty,“ pokračoval. „Európu obrátilo hore nohami. Snaží sa teraz urobiť to isté v ázijsko-tichomorskom regióne či dokonca vo svete?“ pýtal sa čínsky hovorca.

Aliancii odkázal, aby sa prispôsobila situácii po skončení studenej vojny. „NATO sa dlhodobo drží starého bezpečnostného konceptu, zapojilo sa do blokovej konfrontácie a stalo sa nástrojom jednotlivých krajín v snahe o hegemóniu,“ pokračoval.

Peking opakovane odmietol odsúdiť ruskú vojenskú inváziu na Ukrajinu, hoci vyzval na ukončenie bojov.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

4 Komentáre

  1. DEMOKRACIA je FIKCIA, MYTUS pre NAIVNÝCH a OKLAMANÝCH ľudí VOĽBAMI
    DIKTATÚRA SOCIALIZMU od politikov pre blaho a moc obyčajných ľudí (s výnimkou vlády Stalina a Pol Pota ), dnes od politikov Ruska, Číny, Severnej Kórei, Vietnamu, atď. s slúžiacimi médiami a politikmi občanom.
    DIKTATÚRA kapitalizmu, imperializmu, fašizmu, kolonializmu pre blaho a moc milionárov a miliardárov s ich prostitútmi s lživými, dezinformačnými, fajkovými médiami a politikmi, dnes od politikov Ukrajiny, EU, USA, Británie, atď.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás