fbpx
NázoryČaputovej ministerka z KDH spáchala zlodejinu storočia: Sorosova nadácia...

Čaputovej ministerka z KDH spáchala zlodejinu storočia: Sorosova nadácia od nej zinkasuje vyše 21 miliónov eur!

-

Čaputovej ministerka z KDH spáchala zlodejinu storočia: Sorosova nadácia od nej zinkasuje vyše 21 miliónov eur!

Takzvaná úradnícka vláda, na ktorej čele je Čaputovej premiér Ľudovít Ódor bola vymenovaná len pred tromi týždňami (15.mája 2023) a už úraduje na plné obrátky. V tejto vláde ,,odborníkov“ a ,,nepolitikov“ je aj členka KDH ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Soňa Gaborčáková.

Ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny SR Soňa Gaborčáková počas rokovania 2. schôdze vlády SR. Bratislava, 24. máj 2023. Foto: SITA/Diana Černáková

Dnes bola zverejnená v Centrálnom registri zmlúv Zmluva o poskytnutí nenavrátneho finančného príspevku, kde poskytovateľom je MPSVR SR. Konajúcou osobou je práve spomínaná Gaborčáková, ktorá podpísala zmluvu s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava/Open Society Foundation. Konajúcou osobou zastupúcou nadáciu je Fedor Blaščák. Tento nenávratný finančný príspevok, ktorý zaplatí každý Slovák je v neuveriteľnej hodnote sume 21 706 898, 89 eur (aj keď je tam spoluúčať nadácie, môžeme tipovať odkiaľ má taká “chudobná” nadácia, žiadajúca dary toľké milióny….Žeby dotácie z neškodného dedka z New Yorku?) Za tri roky od roku 2020 sú Slováci finančne na kolenách. Na slovenských cestách vidíme luxusné autá s ukrajinskými evidenčnými číslami a táto zmluva je doslova výsmechom občanom Slovenskej republiky, ktorí si platia dane.

Táto zmluva má predmet: Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácií na území SR

Zmluvu si medzi ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny a Sorosovou Nadáciou otvorenej spoločnosti si môžete prečítať na tomto odkaze:

https://www.crz.gov.sk/zmluva/7942931/?fbclid=IwAR0SG9u6KONlhA9cmsKXzrzDSVbQ0MdJ5DPzCf69vn8VIZL08DAAwEaFgh8

KDH dokazuje, že má k liberálom a Soroaovkým kruhom bližšie ako by sa zdalo. Reči o tom, že Soros s touto nadáciou nemá nič spoločné vyvracajú aj tvrdenia na webe spomínanej nadácie, ktorá sa hrdí tým, že jej zakladateľom je práve George Soros.

Nadácia otvorenej spoločnosti:

História: Nadácia vznikla v novembri 1992 ako nezávislý grantovo-operačný slovenský právny subjekt z prostriedkov Open Society Institute so sídlom v New Yorku. Finančné prostriedky boli určené na granty pre vznikajúce slovenské mimovládne organizácie a vlastné nadačné programy. Stala sa súčasťou rodiny nadácií známych ako Open Society Foundations, pôsobiacich vo viac ako 70 krajinách na celom svete. Ich zakladateľom je filantrop a finančník George Soros, ktorému patrí osobité miesto v demokratickej transformácii a modernizácii krajín strednej a východnej Európy.

Klamstvo, ktoré sa udialo na voličovi, vyznávajúceho konzervatívne hodnoty Kresťanskodemokratického hnutia (čo už aj tak dávno neplatí), dokázala Gáborčáková (predtým sa predvádzala v OĽANO) v plnej kráse tým, že nadácia sa netají vyznávaním liberálnej demokracie.

Nadácia otvorenej spoločnosti už v roku 2016 ospevovala Zuzanu Čaputovú, o ktorej nikto dovtedy nemal ani šajnu. Bola len lokálnou aktivistkou, ktorá sa angažovala v tzv. kauze Pezinská skládka, kde síce nevyriešila dokopy nič, ale natíska sa otázka: Bola už vtedy pripravovaná donormi zahraničných mimovládok, ktoré robia na Slovensku politickú činnosť a snažia sa ovplyvňovať verejnú mienku, na funkciu prezidentky?

Je všeobecne známe, že Majerského KDH by po prípadnom vstupe do parlamentu nemalo problém vstúpiť do koalície so Šimečkovým Progresívnym Slovenskom alebo s Hlasom Petra Pellegriniho.

Preto pri predčasných parlamentných voľbách, ktoré sa uskutočnia 30. septembra 2023, hodením hlasu pre vyššie spomenuté strany volíme aj Sorosovké mimovládky, ktoré cez tieto figúrky dotuje každý Slovák.

A na záver

MINISTERKA PRÁCE SOCIÁLNYCH VECÍ A RODINY SOŇA GÁBORČÁKOVÁ A ZÁSTUPCA NADÁCIE OTVORENEJ SPOLOČNOSTI, KTORÍ PODPÍSALI ZMLUVU NA NENÁVRATNÝ FINANČNÝ PRÍSPEVOK VYŠE 21 MILIÓNOV FEDOR BLAŠČÁK, POCHÁDZAJÚ Z JEDNÉHO MESTA – STARÁ ĽUBOVŇA! To je také transparentné, čo určite nevyvolá žiadne pochybnosti, však pani Čaputová…

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

7 Komentáre

  1. to dovolime tym kurvam nas takto ozobracovat? preco ju nikto nezatvori, nevyhodi za zle hospodarenie??????Seriem taku vladu, v zivote nikdy, nikdy nedostanu hlas moj ani mojej rodiny.Vsivaci.

    • … vo všetkej úcte, s neodovzdaných pár hlasov má táto protislovenská čvarga zábavku. Kriváckými presstitútmi prepchatá narkóza v mejštrímov svojími štvavými drístami a europacifickými dezinformáciami im istý počet hlasov vymasírovaných oviec vo voľbám vždy predchystá. Jediné čoho sa táto anglosasmi pasená asociálna belasá banda európských migrantov bojí je putinova červená armáda pod Kyjevom, stovky kilometrov od devína a už by balili kufre.

  2. 21 miliónov je pre jedného veľa. Ale tu to ide na ukrajinských utečencov. Tých tu máme tisíce. Takže to až tak veľa na jedného nie je.

    Za tri roky sa tu takto minulo asi 20 miliárd. Takže ak chcete urobiť z tohto senzáciu, tak nájdite dôkaz, že ich tá sorosova nadácia spreneverila.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás