fbpx
Názory(audio) To bude šok pre straníkov HLASu! Chystá Pellegrini...

(audio) To bude šok pre straníkov HLASu! Chystá Pellegrini spojenie s progresívcami výmenou za post v Bruseli?

-

(audio) To bude šok pre straníkov HLASu! Chystá Pellegrini spojenie s progresívcami výmenou za post v Bruseli?


V Rádiu Infovojna boli vyjadrené informácie o tom, že strana Hlas, môže byť projektom podobným strane Za ľudí.

Bolo naznačené, že po povolebnom spojení Pellegriniho Hlasu s Progresívnym Slovenskom, kde je predsedom Michal Šimečka, v súčasnosti podpredseda Európskeho parlamentu, dáva zmysel, že po eurovoľbách 2024 môže byť kandidátom na eurokomisára práve Peter Pellegrini, ktorý sa netají jeho servilitou voči EÚ a NATO.

Po televíznej debate na TV JOJ v relácii Na hrane sa začínajú skutočnosti stále viac vyjasňovať.

Pluska: Pellegrini ŠOKUJE: Hlas-SD nevylučuje spoluprácu s Majerského KDH!

Mimoparlamentné subjekty Hlas-SD a KDH sa vzájomne nevylučujú z prípadnej povolebnej spolupráce a vytvárania koalície. Vyplýva to z vyjadrení lídrov v štvrtkovej diskusnej relácii televízie Joj Na hrane. Šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini hovorí o potrebe štandardných strán v parlamente. KDH podľa svojho predsedu Milana Majerského vylučuje zo spolupráce Smer-SD a extrémistov.

„Pokiaľ KDH pod vedením pána Majerského neplánuje hneď od začiatku ťahať Slovensko do nejakých veľkých kultúrnych vojen a oživovať témy, ako sú interrupcie, môže byť pre nás relevantným partnerom na debatu,“ vyhlásil Pellegrini s tým, že nemá problém si hocikedy sadnúť s Majerským za stôl a rokovať o potenciálnej koalícii.

Pellegrini je rád, že KDH ide zabojovať o vstup do parlamentu, pretože potrebujeme čo najviac štandardných strán, ktoré majú aj regionálne zastúpenie, skúsenosti a prešli si rôznym obdobím.

„KDH vylúčilo zo spolupráce Smer a extrémistov, o iných politických stranách sme sa nebavili,“ tvrdí Majerský. Spoluprácu si vie predstaviť s hociktorou stranou, s ktorou sa dohodnú na pomoci v školstve, zdravotníctve, sociálnej oblasti, ale aj na tom, že sa nebude rušiť špeciálna prokuratúra. Zdôraznil, že v prípade úspechu nepôjde KDH do koalície so stranou, ktorá by chcela vtiahnuť do legislatívneho procesu napríklad registrované partnerstvá. „Nemáme v agende ani vo volebnom programe zavádzanie registrovaných partnerstiev, v tom nemôžeme s KDH naraziť,“ reagoval Pellegrini.

Majerský tiež zdôraznil, že KDH chce chrániť ľudský život od počatia až po prirodzenú smrť, no nechce sa zaseknúť iba v prenatálnom období. KDH sa podľa jeho slov naďalej pripravuje na voľby samostatne, ale plánuje spájať konzervatívnych aj kresťanských politikov a osobnosti na svojej kandidátke.

V súvislosti s podporou vlády Ľudovíta Ódora čaká KDH na programové vyhlásene vlády a na to, že pripraví vyrovnaný rozpočet. Majerský predpokladá, že poslanci parlamentu si dôkladne pozrú program vlády. Myslí si, že je na škodu, pokiaľ sa úradnícka vláda dehonestuje len na to, aby kúrila a svietila. Iba to podľa neho nemá robiť žiadna vláda. Pellegrini povedal, že priority, ktoré mu predstavil premiér, zvládne naplniť aj bez toho, aby mal vyslovenú dôveru v parlamente.

Netreba zabudnúť, že Hlas sa už stihol spojiť so stranou Dobrá voľba a jej predseda Tomáš Drucker sa dostal na popredné miesta v strane Hlas.

VV

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Och , och, koľko mudrcov a veštcov sa zrazu objavilo, Tento redaktor (ak je redaktor) je jedným z nich, spolu s uvedenou reláciou. Už každý občan Slovenska má veštiacu guľu v ruke a toči s ňou tak, ako sa mu hodí a vyvešti to, čo je pre neho výhodné a aj pre jeho bublinu . Už sme z týchto komentárov znechutený a bojím sa, že efekt bude opačný. To chcete? Asi áno.

  2. Bože to kto už píše tieto kraviny. Dajte už pokoj s tými konspiracnymi teoriami a hlavne nechajte už toho Pellegriniho. Robí si svoju politiku, do volieb je ešte ďaleko. S kým pôjde do vlády a s kým nie o Tom rozhodnú voliči a nie nejaky debil čo napísal tento článok.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás