fbpx
REGIÓNYAdrian Polóny: Ondrej Lunter so svojím otcom by mali...

Adrian Polóny: Ondrej Lunter so svojím otcom by mali kraju vrátiť 4,5 milióna eur

-

Adrian Polóny: Ondrej Lunter so svojím otcom by mali kraju vrátiť 4,5 milióna eur

Banská Bystrica 8. septembra 2022 – Ondrej Lunter vyrobil v mene svojho otca pri riadení Banskobystrického kraja svojvoľne a vedome obrovský problém. Bol opakovane upozornený, že zrušenie zmluvy s autobusovým dopravcom SAD ZVOLEN a SAD LUČENEC, rovnako ako jeho ďalšie kroky, nie sú v súlade s právom a aj tak uprednostnil vlastný marketing pred záujmami kraja a zmluvu zrušil. Za nezmyslené obhajovanie tejto chyby boli Lunterovci ochotní zaplatiť právnikom milióny eur z peňazí všetkých občanov Banskobystrického kraja. Tieto financie však boli doslova vyhodené z okna. Pretože právnici od začiatku obhajovali neobhájiteľné, čo už potvrdzujú aj príslušné úrady. Teraz je čas, aby za tieto chyby bola vyvodená nielen politická, ale aj reálna zodpovednosť.

„Vyzývam Ondreja Luntera, ktorý rozhodol o neprávoplatnom vypovedaní zmluvy dopravcovi, aby kraju vrátil 4,5 milióna eur, ktoré náš kraj už stáli právnici  za obhajobu jeho zlého rozhodnutia. Lunterovci boli opakovane upozornení na skutočnosť, že nekonajú v súlade s právom a O. Lunter sa dnes nemôže vyhovárať na to, že konal v dobrej viere. Preto je jeho povinnosťou za svoje vedomé chyby vo verejnej funkcii zaplatiť. Peniaze, ktoré kraju vráti, by sa mali okamžite použiť na dofinancovanie škôl a domovov sociálnych služieb v pôsobnosti kraja, ktoré zápasia s vysokými účtami za energie,“ povedal kandidát na predsedu BBSK Adrián Polóny.

Ján Lunter ako župan BBSK so svojím synom Ondrejom Lunterom vytvorili nezmyselný a na vode postavený spor so SAD Zvolen a SAD Lučenec, pri ktorom sa snažili rôznymi spôsobmi napadnúť platnosť vzájomnej zmluvy. Po zastavení platieb za dopravu došla situácia až tak ďaleko, že v kraji prestali jazdiť autobusy. Tento problém, ktorý Lunterovci sami spôsobili, chceli vyriešiť príkazom dopravcovi, aby autobusovú dopravu obnovil. Dopravca proti tomuto rozhodnutiu podal odvolanie nielen samotnému županovi, ale aj na nadriadené úrady. Tie BBSK trikrát upozornili, že nekonal správne, ale situácia sa aj tak neriešila. Naopak, kraj si najal drahých právnikov, ktorí ich mali v tomto spore zastupovať. Účet za právne služby v spore, ktorý kraj aj tak nakoniec prehral, sa už vyšplhal až na 4,5 milióna eur.

Nielen poslanci v župnom zastupiteľstve, ale aj ľudia v kraji, majú právo vedieť, kedy Lunterovci vrátia kraju peniaze, o ktoré kraj prišiel ich osobným rozhodnutím. 

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás