NázoryTucker Carlson sa prihlásil z Moskvy a prezradil, prečo...

Tucker Carlson sa prihlásil z Moskvy a prezradil, prečo robí rozhovor s Putinom

-

Tucker Carlson sa prihlásil z Moskvy a prezradil, prečo robí rozhovor s Putinom

V Spojených štátoch spôsobila rozruch správa, že populárny moderátor je v Moskve. Tucker Carlson zverejnil v utorok večer na X video, v ktorom povedal, že nerobí rozhovor s Putinom, pretože miluje ruského prezidenta. Robí rozhovor, pretože miluje Ameriku.

TuckerCarlson pricestoval do Moskvy cez víkend. Populárny moderátor sa v utorok večer prihlásil na X, kde potvrdil, že pricestoval do ruského hlavného mesta, aby urobil rozhovor s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

„Sme tu, aby sme urobili rozhovor s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Stane sa tak čoskoro. Vedenie takéhoto rozhovoru samozrejme prináša riziká. Preto sme o tom premýšľali celé mesiace,“ začal video Tucker Carlson.

Reportér uviedol, že robí rozhovor s Putinom, pretože je to jeho práca a ako novinár musí informovať ľudí.

„Už dva roky sme vo vojne, ktorá úplne mení celý svet a väčšina Američanov o tom nie je informovaná. Nemajú žiadnu skutočnú predstavu o tom, čo sa deje v regióne, tu v Rusku alebo 600 míľ ďaleko na Ukrajine.

„Ale mali by to vedieť, pretože za to platia, spôsobom, ktorý si možno nevšimli,“vysvetlil reportér.

Tuckerdodal, že vojna na Ukrajine je „ľudskou katastrofou“, pri ktorej zahynuli státisíce ľudí a v ktorej padla celá ukrajinská generácia. Podľa reportéra vojna zmenila globálny obchod a vojenské aliancie a narušila svetovú ekonomiku. Vyhlásil, že ekonomický systém po druhej svetovej vojne, ktorý zabezpečil prosperitu Západu, sa začína rozpadať.

Podľa reportéra celý svet mimo Ameriky vidí, že sa všetko zmenilo.

„Médiá sú skorumpované. Klamú svojim čitateľom a divákom a robia to hlavne vedome. Napríklad od začiatku vojny na Ukrajine americké spravodajské weby hovoria o Ukrajincoch a vedú nespočetné množstvo rozhovorov s Volodymyrom Zelenským. My sami sme predložili žiadosť o rozhovor s prezidentom Zelenským. Dúfame, že ju prijme. Ale rozhovory, ktoré robil v Amerike, nie sú tradičné rozhovory. Boli to lichotivé inšpiratívne stretnutia, ktorých cieľom bolo zosilniť Zelenského požiadavku, aby USA išli hlbšie do vojny na východnej Ukrajine a zaplatili za ňu.

Toto nie je žurnalistika. Toto je vládna propaganda, najškaredšia propaganda, taká, ktorá zabíja ľudí,“ povedal Tucker Carslon.

Reportér dodal, že medzitým nikoho nenapadlo urobiť rozhovor s prezidentom druhého protagonistu konfliktu. Povedal, že Američania netušia, prečo Putin napadol Ukrajinu alebo aké sú jeho plány. Podľa neho to nie je správne.

„Američania majú právo vedieť všetko možné o vojne, do ktorej sú zapojení a my máme právo povedať im, pretože sme Američania,“ povedal Carlson a dodal, že sloboda prejavu je prvorodeným právom Američana.

Reportér pripomenul, že tri roky predtým ich americká vláda špehovala a potom uniknúť do tlače, že plánujú rozhovor s Putinom. Hovorí, že to bolo urobené preto, aby sa zabránilo rozhovoru.

„Nie sme tu, pretože milujeme Vladimira Putina.Sme tu, pretože milujeme Spojené štáty. A chceme, aby bola prosperujúca a slobodná,“ povedal Tucker Carlson.

Reportér dodal, že rozhovor bude k dispozícii na Twitteri a na jeho osobnej stránke.

Mandiner

Preklad: Dana Bystrická

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás